Aktualności

Walczymy o play off. W meczu z HydroTruckiem emocji nie zabraknie
26.01.2020

W najbliższy poniedziałek, 27 stycznia rozegramy mecz numer 18 w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. We własnej hali podejmować będziemy HydroTruck Radom. Dla obu zespołów poniedziałkowe starcie ma ogromne znaczenie. Koszykarze BM Slam Stal i HydroTrucka walczą bowiem o awans do play off. Początek meczu o godzinie 20:30.

Tegoroczny sezon jest drugim rokiem pracy w roli trenera dla Roberta Witki, który jako zawodnik zanotował wiele sukcesów. Teraz bardzo dobrze sprawdza się, jako trener HydroTruck Radom. Jego drużyna walczy o awans do play off Energa Basket Ligi. Radomski zespół jest w grze o ósemkę. Do tej pory radomianie wygrali 8 spotkań, doznając 9 porażek. HydroTruck w ligowej tabeli zajmuje aktualnie 9 pozycję.

Kto więc decyduje o obliczu drużyny?

Nie ma żadnych wątpliwości, że liderem jest doświadczony rozgrywający Obie Trotter. To właśnie on jest mózgiem HydroTrucka. 36-letni zawodnik ma olbrzymie doświadczenie. W tym sezonie zdobywa średnio na poziomie 15 punktów, mając znakomitą skuteczność w rzutach za 3, która wynosi 48%. Trotter dorzuca też 6 asyst.

Obok niego o postawie radomian decyduje jego rodak Rod Camphor oraz Fin Carl Lindbom. Ten pierwszy grał już w Polsce. Był w Zgorzelcu i Stargardzie. W Radomiu jest liderem punktowym ze średnią na poziomie 17 punktów. Lindbom to za to ,,czwórka” z dobrym rzutem z dystansu. Istotną rolę w drużynie odgrywają też dwaj polscy gracze. Weteran Artur Mielczarek zawsze gwarantuje solidny poziom. Stałe postępy czyni za to Adrian Bogucki. To utalentowany środkowy młodego pokolenia, który wie, jak wykorzystać swoje świetne warunki fizyczne.

Tegoroczne rozgrywki są drugim rokiem pracy w roli szkoleniowca dla Roberta Witki, który coraz mocniej zaznacza swoją obecność w trenerskim świecie. HydroTruck w obecnym sezonie zanotował kilka spektakularnych sukcesów. Ten największy odniósł we Włocławku, sensacyjnie pokonując Anwil 82:79. Radomianie potrafili także wygrać w Szczecinie z Kingiem.

Czy wiesz, że…

Obie Trotter, rozgrywający HydroTruck na zawodowych parkietach występuje od 2006 roku. Grał m.in. w Niemczech, Francji, Rosji, Włoszech, czy Rumunii. W sezonie 2016/2017 z Polskim Cukrem wywalczył wicemistrzostwo Polski.  Później grał w Treflu Sopot. Obecny sezon jest dla niego drugim w radomskim klubie.

Liderzy zespołu:

Punkty:

16,9 Camphor

15,1 Trotter

13,4 Lindbom

 

Zbiórki:

6,5 Bogucki

5,9 Lindbom

4,3 Trotter

Asysty:

6,1 Trotter

4,0 Camphor

1,8 Lindbom

Tak gra  HydroTruck: