Ważny sukces ,,Stalówki”
28.01.2020

Za nami mecz numer 17. w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. W poniedziałkowy wieczór zespół BM Slam Stal pokonał HydroTruck Radom 59:51. To nie była łatwa przeprawa dla podopiecznych trenera Łukasza Majewskiego. Najważniejsze jednak, że ostrowianie zdołali zwyciężyć. ,,Stalówka” zanotowała siódmy sukces w obecnym sezonie. Dzięki temu ostrowianie pozostają w grze o awans do fazy play off.

Dla obu zespołów poniedziałkowy mecz miał bardzo duże znaczenie. Ranga meczu usztywniła koszykarzy. W pierwszych minutach obie drużyny grały nerwowo, popełniając wiele błędów. Szybciej sytuację opanowali gospodarze, którzy po I kwarcie prowadzili 20:9. Do przerwy natomiast było 34:21 dla ostrowian. W III kwarcie radomski zespół rzucił się w pogoń. Goście za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Ta sztuka im się powiodła. III kwartę HydroTruck wygrał 24:9. W ostatniej odsłonie emocje były ogromne. Ostatnie słowo należało jednak do ,,Stalówki”, która zanotowała cenny sukces.