Aktualności

Sobotni wieczór z basketem. Gramy z MKS-em
31.01.2020

W sobotni wieczór czeka nas kolejny mecz na parkietach Energa Basket Ligi. O godzinie 19:30 rozpoczniemy bardzo ważną rywalizację z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Emocji nie będzie brakować. Zapraszamy więc do hali przy Wrocławskiej. 

MKS Dąbrowa Górnicza przystępuje do sobotniego meczu, jako ostatni zespół w ligowej tabeli, który przegrał jedenaście kolejnych spotkań. To jednak wcale nie oznacza, że dzisiejszy pojedynek będzie łatwą przeprawą dla podopiecznych trenera Łukasza Majewskiego.

MKS zanotował dobry początek sezonu. Wygrał bowiem trzy z czterech spotkań. Obecnie jednak drużyna trenera Michała Dukowicza notuje bolesną serię jedenastu spotkań bez zwycięstwa. Ostatni sukces w lidze MKS zanotował 9 listopada, wygrywając wyjazdowy mecz w Bydgoszczy. W minionej kolejce za to MKS u siebie uległ Startowi Lublin.

Tak gra MKS Dąbrowa Górnicza:

Od początku sezonu w MKS-ie doszło do wielu kadrowych roszad. Kilku zawodników pożegnało się z drużyną. Największą stratą było odejście świetnie grającego Roberta Johnsona, który trafił do Rosji. Z zespołem pożegnał się także Jakub Kobel, który przeniósł się do Szczecina.

W ostatnich tygodniach do drużyny dołączyli za to tacy gracze, jak: znany z gry w Szczecinie i Słupsku amerykański skrzydłowy Justin Watts, rozgrywający Tra Holder, czy polski weteran Piotr Śmigielski. Już po rozpoczęciu ligi do MKS-u dołączył też doświadczony podkoszowy Michael Fraser.

Do tej pory największą gwiazdą zespołu był Dominic Artis. Amerykanin był najskuteczniejszym zawodnikiem ligi ze średnią na poziomie 22 punktów. Od czwartku jednak Dominic Artis nie jest już zawodnikiem MKS-u. Jego kontrakt został wykupiony przez słoweński klub Cedevita-Olimpija.

W I rundzie mecz w Dąbrowie Górniczej przez długi czas miał wyrównany przebieg, ale ostatnie minuty należały do MKS-u, który 19 października pokonał ,,Stalówkę 88:82. Teraz więc jest idealna okazja do rewanżu.

Czy wiesz, że…

Michael Fraser w Polsce występuje od 2015 roku. Był najlepiej zbierającym zawodnikiem Energa Basket Ligi w sezonie 2015/2016. Będąc graczem Polfarmexu Kutno notował średnio 9,7 zbiórki w każdym ligowym występie. W swojej karierze grał też w Radomiu i Koszalinie.  Dotąd rozegrał 105 meczów w Polsce.

Link do zakupu biletów:

www.bmslamstal.abilet.pl