Aktualności

Weekend ze ,,Stalówką”
21.02.2020

Przed nami kolejny pracowity weekend dla koszykarzy BM Slam Stal. Już dzisiaj seniorski zespół prowadzony przez trenera Łukasza Majewskiego zagra w meczu sparingowym w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em. W sobotę za to aż trzy nasze zespoły wystąpią w Kościanie. Tam zagrają zarówno drugoligowcy, jak również zespoły w kategoriach U14 i U16.

W miniony wtorek ,,Stalowcy” we własnej hali w meczu kontrolnym zmierzyli się z pierwszoligowcem z Opola. Ten mecz był dobrą okazją do sprawdzenia różnych wariantów przed kolejnymi spotkaniami w lidze. Pojedynek zakończył się sukcesem ostrowian, którzy dzisiaj grają kolejny sparing. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Majewskiego wystąpi w Dąbrowie Górniczej, gdzie zmierzy się z tamtejszym MKS-em.

Do walki o ligowe punkty żółto-niebiescy wracają za to już za tydzień. W piątek, 28 lutego koszykarzy BM Slam Stal czeka mecz u siebie z Arką Gdynia. Początek o godzinie 17:45. Bilety na ten mecz można nabywać w internecie za pośrednictwem serwisu Abilet (www.bmslamstal.abilet.pl).

Drugoligowcy w Kościanie

W rozgrywkach drugoligowych sezon zasadniczy dobiega powoli do końca. W sobotę koszykarzy BM Slam Stal czeka mecz XXIII kolejki. Podopieczni trenera Kaspra Smektały w Kościanie zmierzą się z tamtejszą Obrą. Jutrzejszy rywal ,,Stalówki” zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli, mając w dorobku 11 zwycięstw. Ostrowianie wygrali do tej pory sześć pojedynków, plasując się na 12 pozycji. W I rundzie w Ostrowie Wielkopolskim kościański zespół zwyciężył 81:75.

Warto dodać, że w terminarzu naszej drużyny rezerw doszło do zmiany. Zaplanowany na niedzielę, 1 marca mecz w Jeleniej Górze z tamtejszymi Sudetami został przełożony na środę, 26 lutego. Powodem jest udział drużyny juniorów U18 w rozgrywkach strefowych.

Młodzież także w Kościanie

W sobotę w Kościanie wystąpią także dwie nasze drużyny młodzieżowe. O godzinie 13:00 zagra prowadzony przez Łukasza Wojciechowskiego zespół U14, natomiast na godzinę 14:30 zaplanowano pierwszy gwizdek w rywalizacji kadetów, którzy o ligowe punkty powalczą także w niedzielę. U siebie, o godzinie 15:00 w hali Szkoły Podstawowej podopieczni Kaspra Smektały podejmować będą MKK Pyrę Poznań.

Na sobotę za to w hali ostrowskiej ,,Jedenastki” zaplanowany został mecz najmłodszych koszykarzy naszej akademii. Zespół w kategorii U11 zmierzy się z Koroną Zakrzewo.