Dreszczowiec w Kościanie. Jest wygrana ,,Stalówki”
22.02.2020

Pełen emocji i dramaturgii był dzisiejszy mecz XXIII kolejki na parkietach II ligi. W Kościanie w derbach Wielkopolski tamtejsza Obra podejmowała naszych drugoligowców. Po dreszczowcu podopieczni trenera Kaspra Smektały zanotowali zwycięstwo 90:89. To siódma wygrana w obecnych rozgrywkach. Jednocześnie to piąte kolejne zwycięstwo żółto-niebieskich na wyjeździe. Brawo!

Ostrowianie rozpoczęli mecz w bardzo dobrym stylu. W I kwarcie prowadzili 19:9, natomiast po dziesięciu minutach było 26:16 dla żółto-niebieskich. W II kwarcie ostrowska drużyna jeszcze bardziej podkręciła tempo. W 13 minucie prowadziła bardzo okazale 40:19, ale później gospodarze rzucili się w pogoń. Zespół Obry odrobił część strat. Do przerwy koszykarze BM Slam Stal prowadzili 50:44.

Po zmianie stron dawka emocji dla kibiców była jeszcze większa. W III kwarcie Obra objęła nawet prowadzenie 66:65, ale ostrowianie szybko je odzyskali. W ostatniej odsłonie było jeszcze ciekawiej. Gospodarze chcieli wygrać za wszelką cenę. Doszło do pełnej dramaturgii końcówki, w której zespół BM Slam Stal sięgnął po wygraną 90:89.