Aktualności

Gra II liga. W środę mecz ,,Stalówki” w Jeleniej Górze
25.02.2020

Już w środę kolejne spotkanie czeka naszych drugoligowych koszykarzy. Zespół BM Slam Stal w rozgrywanym awansem meczu XXIV kolejki podopieczni trenera Kaspra Smektały w Jeleniej Górze zmierzą się z tamtejszymi Sudetami. Środowy rywal żółto-niebieskich jest wiceliderem grupy D. Początek meczu o godzinie 18:30.

Runda zasadnicza na drugoligowych parkietach znajduje się teraz na finiszu. ,,Stalówce” do zakończenia zmagań pozostały cztery mecze. W środę ostrowianie grają w Jeleniej Górze. Za tydzień w czwartek, 5 marca ostrowski zespół w derbach Wielkopolski na wyjeździe zmierzy się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. W niedzielę, 8 marca w Ostrowie Wielkopolskim drużyna Kaspra Smektały podejmować będzie Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, natomiast na zakończenie sezonu, 18 marca ostrowian czeka mecz we Wrocławiu z Gimbasketem.

Aktualnie z dorobkiem 7 wygranych i 13 porażek żółto-niebiescy znajdują się na 12 pozycji w drugoligowej tabeli. Siedem wygranych na koncie mają też zespoły KKS-u Tarnowskie Góry oraz Ogniwa Szczecin. Tymczasem po 8 zwycięstw jest w dorobku będących na miejscach numer 8 i 9 drużyn AZS Nysa oraz Hesa Wrocław. Finisz sezonu regularnego zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem ,,Stalowcy” wciąż mają realną szansę na awans do fazy play off.

W środę, 26 lutego nasz zespół gra w Jeleniej Górze. Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w niedzielę, 1 marca, ale ze względu na rywalizację drużyny juniorów w rozgrywkach strefowych, doszło do zmiany terminu. Tutaj duże podziękowania należą się władzom jeleniogórskiego klubu na czele z wiceprezesem Jarosławem Wiluszem oraz trenerem Rafałem Niesobskim.

Sudety zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli grupy D. W dorobku mają 17 wygranych, tracąc tylko jedno zwycięstwo do lidera z Wrocławia. Środowy mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Nasza drużyna wygrała pięć kolejnych spotkań na wyjeździe. W I rundzie jeleniogórzanie po dramatycznej końcówce zwyciężyli w Ostrowie Wielkopolskim 97:95.

Teraz czas na rewanżowe spotkanie, które w hali w Jeleniej Górze rozpocznie się w środę o godzinie 18:30.