Aktualności

Juniorzy ,,Stalówki” walczą w rozgrywkach strefowych
26.02.2020

Drużyna juniorów naszego klubu rozpoczyna II etap tegorocznych rozgrywek. W lidze wielkopolskiej podopieczni trenera Kaspra Smektały wywalczyli wicemistrzostwo. Teraz żółto-niebiescy ruszają do walki w rozgrywkach strefowych z drużynami z województwa zachodniopomorskiego. Stawką jest awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

W rozgrywkach strefowych rywalizować będzie sześć drużyn – trzy z województwa wielkopolskiego i trzy z województwa zachodniopomorskiego. Do tego etapu wszystkie zespoły awansowały z zaliczonymi wynikami meczów z ligi wojewódzkiej. Nasz zespół ma w dorobku dwa zwycięstwa nad MKK Pyrą Poznań oraz dwie porażki poniesione w starciu z Biofarmem Basket Junior Poznań.

Teraz przed podopiecznymi trenera Kaspra Smektały sześć spotkań z zespołami z województwa zachodniopomorskiego. Rywalami ,,Stalówki” będą ekipy Wilków Morskich Szczecin, Enea Kotwicy Kołobrzeg oraz PGE Spójni Stargard. Ostrowianie rywalizację rozpoczynają już za kilka dni. Od najbliższego piątku do niedzieli ,,Stalowcy” rozegrają mecze na wyjeździe. W piątek gościć będą w Szczecinie, w sobotę w Kołobrzegu, natomiast w niedzielę w Stargardzie. Mecze rewanżowe rozgrywane będą w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 13 do 15 marca.

Trzymamy mocno kciuki za naszych juniorów, życząc sukcesów w nadchodzących meczach!

Stawką rywalizacji w rozgrywkach strefowych jest awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który wywalczą cztery najlepsze zespoły.

Terminarz meczów BM Slam Stal:

I runda

Piątek – 28.02 

Wilki Morskie Szczecin – BM Slam Stal (18.30)

Sobota – 29.02 

Enea Kotwica Kołobrzeg – BM Slam Stal (13:00)

Niedziela – 1.03 

PGE Spójnia Stargard – BM Slam Stal (11:00)

Runda rewanżowa:

Piątek – 13.03 

BM Slam Stal – Wilki Morskie Szczecin (19:00)

Sobota – 14.03 

BM Slam Stal – Enea Kotwica Kołobrzeg (16:00)

Niedziela – 15.03 

BM Slam Stal – PGE Spójnia Stargard (11:00)

Tabela rozgrywek:

http://www.wzkosz.pl/liga/132/tabela.html

Terminarz spotkań:

http://www.wzkosz.pl/liga/132/terminarz_i_wyniki.html