Dreszczowiec w Ostrowie. ,,Stalówka” pokonuje Arkę
29.02.2020

Ogromne emocje towarzyszyły piątkowemu meczu w Ostrowie Wielkopolskim. We własnej hali nasz zespół podejmował faworyzowaną ekipę Asseco Arki Gdynia. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. W ostatnich sekundach mieliśmy wielki dreszczowiec, który przyniósł sukces podopiecznym trenera Łukasza Majewskiego. ,,Stalówka” zwyciężyła 63:62, potwierdzając, że nie zamierza rezygnować z walki o awans do play off.

Gospodarze rozpoczęli mecz w dobrym stylu. Po kilku minutach prowadzili 5:0, ale później sprawy w swoje ręce wziął lider gości Josh Bostic. W efekcie w 9 minucie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza prowadziła 21:9. W drugich dziesięciu minutach żółto-niebiescy zabrali się za odrabianie strat. ,,Stalówka” rzuciła się w pogoń za rywalem. W Arce nadal świetnie radził sobie Josh Bostic, który zakończył I połowę z dorobkiem 15 punktów, natomiast przyjezdni po 20 minutach prowadzili 36:32.

Po zmianie stron dawka emocji dla kibiców była jeszcze większa. III kwartę ostrowianie rozpoczęli od prowadzenia 15:5. Dwie kolejne ,,trójki” Filipa Dylewicza dały gospodarzom prowadzenie 47:41, ale goście błyskawicznie odrobili straty. Później kibice oglądali zaciętą walkę o każdy punkty. Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Dwie skutecznej akcje Nikoli Jevtovića sprawiły, że gospodarze prowadzili 63:60. Arka jednak nie zrezygnowała. Punkty zdobył Dariusz Wyka. Później spudłował Paulius Dambrauskas i na 15 sekund przed zakończeniem w posiadaniu piłki byli rywale. Na szczęście Phil Greene nie zdołał oddać rzutu, co oznaczało sukces BM Slam Stal.