Aktualności

Łukasz Wiśniewski opuszcza BM Slam Stal
03.03.2020

Niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści dotyczących Łukasza Wiśniewskiego. Doświadczony koszykarz ze względów zdrowotnych musi zakończyć występy w naszym zespole. W żółto-niebieskich barwach rozegrał 7 ligowych spotkań.

Łukasz Wiśniewski trafił do naszej drużyny pod koniec listopada. Zadebiutował bardzo udanie w zwycięskim meczu w Gliwicach z tamtejszym GTK. Łącznie rozegrał 7 meczów, w których spędził na parkiecie 86 minut (średnio 12), zdobywając 24 punkty (średnio 3,4). Niestety, dzisiaj już wiemy, że ten doświadczony zawodnik nie zdoła powiększyć swojego dorobku.

– Do momentu meczu w Bydgoszczy nic nie wskazywało, że wrócą stare demony. Jednak liczne zabiegi, przyspieszona rehabilitacja i agresywne leczenie przyniosły – jak się okazało – tylko krótkotrwały efekt – mówi nam kilkukrotny medalista mistrzostw Polski. – Kontuzjowana noga wymaga dłuższego odpoczynku. Czasem trzeba odpuścić, tym bardziej, że to już trzeci sezon, w którym nie mogę się skupić na koszykówce w 100 procentach. Walczę z dolegliwościami, które wiele komplikują. Dziękuje kibicom, władzom klubu i sztabowi trenerskimu za szansę, zaufanie i życzliwość. Podziękowania kieruję także do kolegów z drużyny. Mocno im kibicuję w osiągnięciu celu, jakim jest gra w fazie play off. To, że tak ,,na koniec” udało mi się przywdziać koszulkę Stali traktuję, jako wyróżnienie.

My także dziękujemy Łukaszowi za występy w żółto-niebieskich barwach naszego klubu. Życzymy oczywiście zdrowia i powrotu do pełnej dyspozycji.