Aktualności

Polpharma kolejnym rywalem. ,,Stalowcy” gotowi do walki
03.03.2020

W środę w rozgrywanym awansem meczu XXII kolejki obecnych rozgrywek zagramy w Starogardzie Gdańskim z tamtejszą Polpharmą. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:00. – Jesteśmy gotowi, bo wiemy doskonale, że każdy mecz jest dla nas na wagę złota – mówią koszykarze ,,Stalówki”.

Nasz środowy rywal, zespół Polpharmy walczy o utrzymanie w ekstraklasie wraz z zespołami warszawskiej Legii i MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego mają w dorobku 4 zwycięstwa, przy 17 porażkach. W ostatniej kolejce Polpharma była bliska sukcesu w Lublinie. Ostatecznie po dramatycznej końcówce zwyciężył Start 82:80.

W ostatnich tygodniach w Polpharmie doszło do wielu kadrowych roszad. Walka o utrzymanie sprawiła, że zespół został wzmocniony. Do drużyny dołączył dobrze znany w Ostrowie Wielkopolskim Grzegorz Surmacz, który rozpoczynał obecne rozgrywki w naszym zespole, a później długo pauzował ze względu na kontuzję. Nowym nabytkiem jest także australijski gracz obwodowy Daniel Dillon, który kilka lat temu występował w PGE Turowie Zgorzelec. W debiucie w niedzielnym spotkaniu w Lublinie wypadł bardzo dobrze. Zdobył 27 punktów, trafiając 5 z 7 rzutów trzypunktowych. Do starogardzkiej drużyny dołączył również 32-letni serbski środkowy Nikola Jeftić, który grał już w przeszłości w Polpharmie. Był też zawodnikiem lubelskiego Startu.

Do gråna liderów Polpharmy zalicza się amerykański strzelec Jonathan Williams, który średnio zdobywa na poziomie 15 punktów. Ważną postacią jest weteran Michael Hicks oraz amerykański skrzydłowy Isaiah Wilkins, który średnio notuje na poziomie 7 zbiórek. Z grona polskich zawodników największą rolę w zespole odgrywają: obwodowy Daniel Głębiowski oraz rozgrywający Paweł Dzierżak.

-Zwycięstwo nad Arką dodało nam energii i pewności siebie. Potrzebowaliśmy takiego sukcesu. Teraz już jesteśmy maksymalnie skoncentrowani i zmobilizowani, bo przed nami ciężki mecz – mówi Przemysław Żołnierewicz, zawodnik naszej drużyny. Trener Łukasz Majewski dodaje: – Starogard Gdański to bardzo ciężki teren dla każdej drużyny. Doskonale wiem o tym, bo spędziłem tam kilka lat mojej kariery. Robimy wszystko, żebyśmy byli maksymalnie przygotowani i gotowi do walki o zwycięstwo.

Początek środowego meczu zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisja spotkania w serwisie Emocje.tv. Studio zapowiadające mecz, jak również i studio podsumowujące będziecie mogli obejrzeć w naszej klubowej telewizji w serwisie YouTube.

Tak gra Polpharma:

Studio zapowiadające mecz, początek w środę o godzinie 18:00:

Studio podsumowujące mecz, początek w środę o godzinie 21:50: