Aktualności

W czwartek gramy ze Spójnią
11.03.2020

Czwartkowy mecz XXIII kolejki Energa Basket Liga będzie starciem dwóch drużyn, które walczą o play off. Zarówno dla PGE Spójni, jak i BM Slam Stal każde zwycięstwo jest na wagę złota. Jak wiemy, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Kibice rywalizację obu ekip będą mogli obejrzeć w telewizji na antenie Polsat Sport Extra. Początek o godzinie 20:30.

Aktualny bilans obu zespołów jest taki sam. Zarówno BM Slam Stal, jak i PGE Spójnia mają w dorobku 10 zwycięstw i 12 porażek. Obydwie ekipy przystępują do meczu w odmiennych nastrojach. Nasz zespół w bardzo dobrych po dwóch kolejnych ligowych sukcesach. Drużyna trenera Jacka Winnickiego przegrała za to dwa ostatnie mecze. Najpierw we Wrocławiu ze Śląskiem, a w niedzielę u siebie z lubelskim Startem.

Liderem stargardzkiej drużyny jest amerykański strzelec Raymond Cowels, który dał nam się we znaki w pierwszym meczu. W listopadzie w Stargardzie zdobył 30 punktów, notując na swoim koncie siedem ,,trójek”. W obecnym sezonie Cowels należy do grona najlepszych snajperów ligi. Średnio zdobywa na poziomie 18 punktów.

Obok niego o sile drużyny decyduje doskonale znany w Ostrowie Wielkopolskim Mateusz Kostrzewski, który jest drugim strzelcem drużyny ze średnią 13 punktów. ,,Kostek” aktywnie walczy też pod tablicami, co powoduje, że w każdym meczu ma ponad 5 zbiórek. Mocnym punktem są także dwaj inni krajowi zawodnicy: Tomasz Śnieg oraz Kacper Młynarski. Na pozycji numer 1 gra za to Adris De Leon. Pochodzący z Dominikany zawodnik przed rokiem występował w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Istotnym graczem jest również silny gracz podkoszowy Peter Olisemeka, który w każdym meczu notuje ponad 6 zbiórek.

Od kilkunastu dni nowym zawodnikiem PGE Spójni jest także australijski podkoszowy Harry Froling. 22-latek mierzy 211 centymetrów i ma pomóc stargardzkiej drużynie w walce podkoszowej.

Dzisiejszy mecz zapowiada się więc bardzo ciekawie. Są podteksty w postaci osoby Mateusza Kostrzewskiego, czy trenera Jaceka Winnickiego, który obecny sezon rozpoczynał jako szkoleniowiec ,,Stalówki”. Po drugiej stronie mamy Darnella Jacksona, który w obecnych rozgrywkach wystąpił w dziesięciu meczach Spójni.

Tak gra PGE Spójnia: