Aktualności

W czwartek gramy z Polpharmą
09.09.2020

Przed nami spotkanie III kolejki obecnego sezonu Energa Basket Ligi. W Starogardzie Gdańskim zmierzymy się z tamtejszą Polpharmą, dla której będzie to pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:35. 

Starogardzki zespół nie rozegrał dotąd żadnego ligowego meczu. To efekt kwarantanny spowodowanej koronawirusem, który stwierdzono u kilku zawodników. Stąd też na inny termin przełożone zostały mecze wyjazdowe z Asseco Arką Gdynia oraz HydroTruckiem Radom.

Czwartkowe spotkanie będzie więc pierwszym w obecnych rozgrywkach dla Polpharmy, którą nadal prowadzi trener Marek Łukomski.

W składzie starogardzkiej drużyny znajduje się kilku zawodników dobrze znanym kibicom basketu w Polsce. Generałem zespołu ma być amerykański rozgrywający James Washington, który ma za sobą występy w Anwilu Włocławek oraz lubelskim Starcie. Do Polpharmy po ubiegłorocznych występach w Spójni dołączył podkoszowy Peter Olisemeka. W składzie są też doświadczeni polscy gracze: Jacek Jarecki, Grzegorz Surmacz i Sebastian Kowalczyk. Poza tym, w drużynie jest też trójka Amerykanów: Trevon Allen, Steven Haney i Samuel Miller.

Nasz zespół przystępuje do tego pojedynku po dwóch nieudanych występach we Włocławku i Gdyni. Teraz czas więc na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie.