Aktualności

Wreszcie gramy w Ostrowie Wielkopolskim
18.09.2020

Wreszcie zagramy w Ostrowie Wielkopolskim. Po trzech kolejnych spotkaniach wyjazdowych, teraz wystąpimy przed swoimi kibicami. W sobotę zmierzymy się z HydroTruckiem Radom. Początek meczu o godzinie 17:35. Bezpośrednia transmisja na antenie Telewizji Polsat Sport.

Tegoroczny sezon jest trzecim kolejnym, w którym radomski zespół w roli trenera prowadzi Robert Witka. Poprzednie rozgrywki, które zostały przerwane przez pandemię, zespół HydroTrucka zakończył na 12 pozycji, mając w dorobku 9 zwycięstw, przy 13 porażkach. W trwającym sezonie radomianie za cel mają utrzymanie. Ligę rozpoczęli od bolesnej przegranej (57:79) w Warszawie z tamtejszą Legią, w III kolejce pokonali u siebie MKS Dąbrowa Górnicza 81:74, natomiast w minioną środę, w zaległym spotkaniu II kolejki, radomianie ulegli we własnej hali Polpharmie Starogard Gdański 77:85.

O sile HydroTruck decydują oczywiście gracze amerykańscy. Na pozycjach obwodowych są to: Dayon Griffin oraz Nickolas Neal. Bardziej doświadczony jest ten drugi. Będący rozgrywającym Neal ma 32 lata. Występował w niższych ligac we Włoszech. Grał też w Gruzji, natomiast w poprzednim sezonie był MVP ligi chorwackiej, gdzie zdobywał średnio 18 punktów, przy 6 asystach.

Dayon Griffin to z kolei gracz na pozycję numer 2, lub 3. To jego drugi zawodowy sezon. Debiutancki spędził w Kosowie. Trzecim graczem z USA w składzie jest dobrze znany polskim kibicom środkowy Brett Prahl, który ma za sobą dwa lata gry w Polpharmie. W Radomiu pod koszem oglądamy także Serba Danilo Ostojića. To 24-latek, mierzący 204 centymetry wzrostu. Dla niego HydroTruck jest pierwszym zagranicznym klubem. Dotąd grał tylko w Serbii. Na swoim koncie ma regularne występy w młodzieżowych reprezentacjach Serbii. W 2018 roku z kadrą u18 zdobył nawet wicemistrzostwo Europy. W składzie HydroTrucka mamy też kilku doświadczony polskich graczy. To przede wszystkim 38-letni skrzydłowy Daniel Wall, który był jednym z autorów sukcesu nad MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zdobył 14 punktów i miał 4 zbiórki. Ważnym ogniwem w radomskim zespole jest także 27-letni Marcin Piechowicz, natomiast udany początek ligi notuje obrońca Filip Zegzuła. W rotacji HydroTrucka są także: wypożyczony z Sopotu Mikoła Kurpisz oraz młodzieżowy reprezentant Polski Aleksander Lewandowski.

Tak gra HydroTruck Radom: