Aktualności

W sobotę gramy z Pszczółką Startem Lublin. Prezentujemy rywala
24.09.2020

Już w najbliższą sobotę naszym rywalem będzie Pszczółka Start Lublin. To wicemistrz Polski, który w dobrym stylu rozpoczyna nowy sezon na parkietach Energa Basket Ligi. Po pięciu meczach podopieczni trenera Davida Dedka mają w dorobku cztery zwycięstwa.

Lubelski zespół rozpoczął tegoroczne zmagania od przegranej w Stargardzie z tamtejszą Spójnią. Później, wicemistrzowie kraju zanotowali kolejne cztery sukcesy. U siebie pokonywali zespoły Anwilu, Polpharmy oraz Polskiego Cukru. Na wyjeździe okazali się za to lepsi od Asseco Arki.

W porównaniu do poprzednich rozgrywek w składzie lubelskiej drużyny doszło do kilku kadrowych roszad. Głównie na pozycjach obcokrajowców.

Na pozycji numer 1 występuje Amerykanin ze stażem w europejskich pucharach Lester Medford. Wraz z nim za prowadzenie gry odpowiada doskonale znany Kamil Łączyński, który w poprzednim sezonie grał we wrocławskim Śląsku. Dobrze znany polskim kibicom jest także Armani Moore. Amerykański silny skrzydłowy ma za sobą występy w Zielonej Górze i Gdyni. Zupełnie nową postacią w lidze jest za to Sherron Dorsey-Walker, który dotąd występował w Holandii. Aktualnie Dorsey-Walker ze średnią punktów na poziomie 18 jest najlepszym strzelcem Startu.

Podobnie, jak w poprzednim sezonie, tak i teraz w składzie Startu mamy łotewskiego snajpera Martinsa Laksę. Są także krajowi zawodnicy, jak: Damian Jeszke, Mateusz Dziemba, Roman Szymański, Bartłomiej Pelczar, czy świetnie grający na starcie ligi skrzydłowy Kacper Borowski.

Podsumowując, w Lublinie ponownie zbudowano mocny zespół, który ma walczyć o najwyższe laury w Energa Basket Lidze. To powoduje, że możemy się spodziewać ciekawego widowiska, które rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:35. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

Bilet możecie nabywać tylko i wyłącznie w internecie:

www.bmslamstal.abilet.pl

Tak gra Pszczółka Start Lublin:

 

Gwiazda zespołu:

Sherron Dorsey-Walker

Amerykański strzelec jest absolwentem uniwersytetu Oakland. Ma za sobą 3 lata (2017-2020) występów w Holandii. W 2019 roku z zespołem Landstede zdobył mistrzostwo. Przed rokiem występował w FIBA Europe Cup. Teraz jest najskuteczniejszym zawodnikiem lubelskiej drużyny.

Liderzy zespołu:

Punky:

18,2 Dorsey-Walker, 13,6 Laska, 12,4 Borowski

Zbiórki:

6,0 Szymański, 6,0 Borowski, 5,4 Moore

Asysty:

5,3 Łączyński, 4,8 Medford, 2,8 Dorsey-Walker

Zobacz studio przed meczem, w sobotę o godzinie 15:30:

Oglądaj studio pomeczowe, w sobotę o godzinie 20:00: