Aktualności

Startuje II liga, w której stawiamy na ostrowską młodzież
25.09.2020

Czas rozpocząć nowy sezon na parkietach II ligi. Do gry wchodzi zespół NABZDYK BMSLAM Stal, który funkcjonuje w ramach projektu koszykarskiego szkolenia dzieci i młodzieży. Drużyna trenera Kasper Smektała rozpoczyna swój drugi sezon już w niedzielę od wyjazdowego meczu w Jeleniej Górze. W sobotę, 3 października ostrowianie zagrają już u siebie. 

W porównaniu do ubiegłorocznych rozgrywek, w zespole doszło do kilku roszad kadrowych. W większości w składzie znajdować się będą juniorzy w wieku od 16 do 19 lat. W ,,Stalówce” zagra kilku zawodników występujących dotąd w UKS Kaspro pod wodzą trenera Andrzej Suski. To między innymi: Wiktor Strzelczyk, Michał Kaźmierczak, Patryk Stasiak, czy będący w pierwszym zespole Kamil Nawrot. Z poprzedniego sezonu w składzie pozostali między innymi: Mikołaj Zaremba, Oliwier Sobczak, Tomasz Marek, Kacper Stawicki, Kacper Pietrasik, czy Bruno Kromolicki. Do drużyny dołączają za to najbardziej utalentowani kadeci. 15 i 16-latkowie: Krzysztof Rozpędowski, Bartosz Rachwalski, czy Mateusz Semczyszyn, którzy staną przed szansą debiutu w seniorskim baskecie i zbierania niezbędnego doświadczenia oraz ogrania. Najbardziej doświadczonymi zawodnikami będą: Łukasz Wojciechowski i Marcin Pławucki, których obecność w zespole z pewnością będzie sprzyjać rozwojowi utalentowanej ostrowskiej młodzieży.

W niedzielę ,,Stalowcy” grają w Jeleniej Górze, ale już za tydzień pojawią się u siebie. W sobotę, 3 października o godzinie 17:30 w hali Szkoły Podstawowej numer 11, ostrowianie zmierzą się z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

O nowym sezonie, planach i celach rozmawialiśmy z trenerem Kasper Smektała. Zajrzyjcie koniecznie do naszej klubowej telewizji i zobaczcie najnowszy materiał.

Pełny skład naszego zespołu znajdziecie tutaj:

https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/4/druzyny/d/4157/nabzdyk-bmslam-stal-ostrow-wlkp-.html