Grała nasza młodzież. Cenne sukcesy ,,Stalowców”
16.11.2020

Czas na podsumowanie występów naszej młodzieży w ostatnich dniach. W ligach wielkopolskich dzieje się wiele. ,,Stalowa” młodzież walczy, rozwija się i notuje sukcesy. Zapraszamy do lektury!

Kategoria U19

Zespół Walczak Group BMSLAM Stal prowadzony przez trenera Kaspra Smektałę podejmował u siebie ekipę MKK Pyra Poznań. Ostrowianie rozpoczęli od prowadzenia 22:12 po I kwarcie tego meczu. W drugich dziesięciu minutach ,,Stalowcy” poszli za ciosem, prowadząc do przerwy 42:21. Po zmianie stron ostrowianie posiadali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, wygrywając pewnie 74:42.

Punkty dla Walczak Group BMSLAM Stal zdobywali:

22 Pietrasik, 13 Nawrot, 12 Marek, 12 Zaremba, 8 Rozpędowski, 5 Stawicki, 2 Sobczak.

Kategoria U17

Dwa spotkania w ostatnim tygodniu rozegrali podopieczni trenera Marcina Pławuckiego. Najpierw koszykarze BM Slam Stal pojawili się w Gnieźnie, gdzie ulegli ekipie MKK 70:76. W sobotę za to ostrowianie u siebie podejmowali AKM Nowy Tomyśl. I kwartę gospodarze wygrali 20:13, ale w II kwarcie mieliśmy wynik 20:18 dla rywali. W efekcie po I połowie ,,Stalówka” wygrywała 38:33. Dla losów meczu decydujące znaczenie miała III kwarta, w której ostrowski zespół całkowicie zdominował wydarzenia na parkiecie, wygrywając w tej części meczu 29:11. Ostatecznie koszykarze BM Slam Stal zwyciężyli 80:63. Tym samym po czterech meczach nowego sezonu ostrowianie mają w dorobku trzy zwycięstwa.

Punkty dla BMSLAM Stal zdobywali:

21 Rachwalski, 12 Kołpak, 11 Rozpędowski, 10 Semczyszyn, 7 Frąszczak, 7 Mikołajczyk, 6 Sobczak, 2 Waniak, 2 Kurzawski, 2 Rachuta.

Kategoria U16

W sobotę podopieczni trenera Piotra Twardowskiego zawitali do Poznania, gdzie zmierzyli się z zespołem Akademii Koszykówki. Ostrowianie od początku narzucili rywalowi swój styl gry. Po I kwarcie prowadzili 13:7, natomiast do przerwy było już 37:15 dla ,,Stalówki”, która ostatecznie wygrała w efektowny sposób 67:26.

13 Działoszyk, 13 Pisarski, 9 J. Kuczyński, 9 Wojtczak, 5 Misiorny, 4 S. Kuczyński, 4 Śmiechowski

Kategoria U15

W niedzielę zespół trenera Dominika Folusznego zagrał u siebie. Ostrowianie podejmowali MKK Pyrę Poznań. Po dziesięciu minutach rywale mieli trzy punkty przewagi. Niestety, w kolejnych trzech kwartach poznański zespół zdominował wydarzenia na parkiecie, wygrywając ostatecznie 87:47.

11 W. Małecki, 11 Gabrysiak-Dzielicki, 7 Dudek, 6 Mikołaj Wasiak, 3 Michał Wasiak, 3 M. Małecki, 2 Domagała, 2 Mądrzak.

Przypominamy, że w Akademii Koszykówki, naszym sprawdzonym partnerem i jednocześnie sponsorem, jest Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, któremu dziękujemy za wsparcie!