Aktualności

George Earl Kell III naszym nowym zawodnikiem
11.01.2021

George Earl Kell III został nowym zawodnikiem naszej drużyny. To 24-letni koszykarz, mierzący 193 centymetry wzrosty. Kell z powodzeniem może występować na pozycji rozgrywającego, lub rzucającego obrońcy. Tegoroczny sezon jest dla niego trzecim w zawodowej karierze. Amerykanin legitymuje się także paszportem Syrii i występuje w reprezentacji tego kraju.

W 2018 roku George Earl Kell III ukończył grę i naukę na uczelni San Diego State. Zawodową karierę rozpoczynał w 2018 roku od występów w Bośni. Był zawodnikiem zespołu Igokea, w którego barwach rozegrał trzy mecze. Sezon 2018/2019 kończył w Kanadzie w zespole Moncton Magic, z którym wywalczył mistrzostwo, zostając jednocześnie MVP finałów. W Kanadzie spędzając na parkiecie 33 minuty, notował na swoim koncie na poziomie 22 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

W kolejnym sezonie trafił do Azji. Grał w drużynie Hongkong Eastern, która występuje w lidze ASEAN. W kilku meczach wykręcił statystyki na poziomie: 31 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

Od kilku miesięcy Kell posiada również obywatelstwo Syrii. Stąd też w listopadzie 2020 roku zagrał w meczach eliminacyjnych tej reprezentacji do mistrzostw Azji. Był najlepszym zawodnikiem zwycięskich meczów z Katarem i Iranem – odpowiednio 35 i 34 punkty. Teraz 24-latek trafia do Ostrowa Wielkopolskiego.

Witamy w Arged BMSLAM Stal!