Aktualności

Mark Ogden naszym nowym podkoszowym
14.01.2021

Mark Ogden został nowym zawodnikiem naszej drużyny. To 26-letni koszykarz, który występuje na pozycji silnego skrzydłowego, bądź środkowego. Tegoroczny sezon jest dla niego czwartym na zawodowych parkietach.

Mark Ogden w 2016 roku ukończył uniwersytet Dixie State. Zawodową karierę rozpoczynał od występów w Luksemburgu. Później, przez kolejne dwa lata grał w Gruzji. W latach 2017-2019 był zawodnikiem drużyny Olimpi. W grze spędzał średnio na poziomie  30 minut, zdobywając w tym czasie 15 punktów i notując 9 zbiórek. Kolejnym przystankiem w jego karierze było zaplecze najlepszej ligi świata NBA, czyli liga G-League. Występował w zespole College Park Skyhawks, w którego barwach rozegrał 37 meczów. Średnie osiągnięcia to: 13 minut, 6 punktów, 4 zbiórki.

W październiku 2020 roku podpisał dwumiesięczną umowę z niemieckim zespołem z Wurzburga, gdzie zastępował jednego z kontuzjowanych graczy. W Bundeslidze zdobywał na poziomie 11 punktów i miał 3 zbiórki, spędzając średnio na parkiecie 19 minut. Teraz Mark Ogden zagra w Arged BMSLAM Stal.

Witamy w Ostrowie Wielkopolskim!