Aktualności

Za tydzień rozpoczynamy walkę w Europie
17.01.2021
Coraz większymi krokami zbliża się rywalizacja naszej drużyny na międzynarodowej arenie. Już za tydzień w niedzielę, 24 stycznia pojawimy się we Włocławku, gdzie w ,,bańce” rozgrywana będzie I runda tegorocznych rozgrywek FIBA Europe Cup. Rywalizacja w europejskich pucharach to świetna sprawa. To duże doświadczenie dla naszego klubu. Jednocześnie to doskonała promocja Ostrowa Wielkopolskiego na międzynarodowej arenie.

W grupie C FIBA Europe Cup rywalizować będziemy z drużynami z Portugalii – Sporting Clube de Portugal, Izraela – Ironi Ness Ziona B.C. oraz Węgier – Szolnoki Olaj Kosárlabda Klub.
We wtorek, 26 stycznia o godzinie 12 rozpoczniemy rywalizację z węgierskim zespołem. W drugim meczu, w czwartek, 28 stycznia naszym rywalem będzie portugalski Sporting Clube de Portugal. Rywalizację zakończymy piątkowym meczem z izraelskim Ironi Ness Ziona B.C..
 
Dwie najlepsze drużyny grupy C wywalczą bezpośredni awans do kolejnej rundy. W II etapie znajdą się też cztery drużyny z sześciu, z trzecich miejsc we wszystkich grupach.
 
Rywalizacja na europejskiej arenie zapowiada się świetnie. Będzie się działo!
Zapowiedź turnieju w ,,bańce”: