Aktualności

Denzel Andersson wzmacnia Arged BMSLAM Stal
25.02.2021

Reprezentant Szwecji Denzel Andersson został nowym zawodnikiem naszej drużyny. To 24-letni zawodnik, który mierzy 203 centymetry wzrostu. Nowy nabytek Arged BMSLAM Stal występuje głównie na pozycji silnego skrzydłowego. Szwed jest już w Ostrowie Wielkopolskim. Przeszedł kompleksowe badania i dzisiaj rozpoczął treningi z zespołem.

Denzel Andersson jest zawodnikiem, który dotąd głównie występował w swojej ojczyźnie. W szwedzkiej ekstraklasie w barwach zespołu BC Lulea debiutował w 2015 roku w wieku 18 lat. BC Lulea to od wielu lat czołowy szwedzki zespół, natomiast Denzel Andersson w ostatnich trzech sezonach należał do grona najlepszych zawodników tamtejszej ekstraklasy. Z Anderssonem w składzie zespół BC Lulea zdobył mistrzostwo Szwecji w 2017 roku i dwukrotnie był wicemistrzem kraju (2020 i 2018). Poza tym, w 2020 roku, Denzel Andersson będąc jednym z liderów doprowadził swój zespół do zdobycia Pucharu Szwecji.

W poprzednim sezonie Denzel Andersson, spędzając na parkiecie średnio 30 minut notował na poziomie 15 punktów i 7 zbiórek. Został wybrany najlepszym obrońcą ligi i jednocześnie najlepszym szwedzkim graczem ligi.

Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu Denzel Andersson postanowił opuścić rodzinny kraj i rozpocząć występy na europejskich parkietach. Trafił do włoskiej ekstraklasy. Podpisał kontrakt z drużyną Varese. Ostatecznie, rozegrał w niej 10 ligowych spotkań (średnie: 16 minut, 3 punkty, 3 zbiórki). Pod koniec listopada opuścił jednak Włochy i wrócił do Szwecji.

Najpierw trenował z zespołem BC Lulea, ale ostatecznie, w styczniu podpisał kontrakt ze swoim macierzystym klubem, w którego barwach rozegrał 6 meczów (średnie: 30 minut, 10 punktów, 6 zbiórek).

Denzel Andersson to także reprezentant Szwecji. Kilka dni temu ze swoim zespołem narodowym rywalizował w eliminacjach do mistrzostw Europy podczas ,,bańki” odbywającej się w Turcji. W zwycięskim meczu z kadrą Niderlandów spędził na parkiecie 16 minut. Zdobył 4 punkty i zanotował 8 zbiórek. Szwedzi nie wywalczyli jednak awansu do Eurobasketu. Z dorobkiem 2 zwycięstw i 4 porażek zajęli 4 miejsce w grupie, ustępując miejsca drużynom Chorwacji, Niderlandów oraz Turcji.

Denzel Andersson pojawił się w Ostrowie Wielkopolskim w środowy wieczór. Przeszedł kompleksowe badania medyczne. Dzisiaj dołączył do zespołu i rozpoczął treningi z Arged BMSLAM Stal.

Witamy w Ostrowie Wielkopolskim!