Pewne zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej
28.02.2021

W sobotę powróciliśmy do rywalizacji w Energa Basket Lidze. Zagraliśmy w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em. Do przerwy dawka emocji dla kibiców basketu była duża. Gospodarze byli świetnie dysponowani rzutowo, prowadząc po 20 minutach 53:49. Po zmianie stron ,,Stalowcy” zagrali zdecydowanie lepiej w defensywie. Ostrowianie szybko odrobili straty i objęli prowadzenie. III kwartę ostrowski zespół wygrał 31:19. To był kluczowy moment tego spotkania. W kolejnych fragmentach ostrowski zespół posiadał kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ostatecznie podopieczni Igora Milicića zwyciężyli 100:93.

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSLAM Stal Ostrów Wielkopolski 93:100 (26:23, 27:26, 19:31, 21:20)

MKS: Elijah Wilson 23, Michał Nowakowski 13, Malcolm Rhett 13, Milivoje Mijović 10, Vytenis Cizauskas 9, Andy Mazurczak 9, Lee Moore 9, Marek Piechowicz 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 0.

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 23, James Florence 21, Mark Ogden 14, Josip Sobin 12, Denzel Andersson 10, Jakub Garbacz 7, Trey Kell 6, Jarosław Mokros 4, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 1, Marcin Pławucki 0.