Aktualności

Zagramy w Lidze Mistrzów!
25.06.2021
Panie i Panowie! Wielki moment, wielka chwila! Arged BM SLAM Stal w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Zagramy w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek. Piękna sprawa. Wielkie wydarzenia, wielkie mecze przed nami!

Początek rywalizacji w Basketball Champions League 4 października! Szykujcie się na potężną dawkę emocji i adrenaliny. Będzie się działo w ArenaOstrów!

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zagrają 32 drużyny. 28 zespołów ma już pewne miejsce w fazie grupowej. Odbędą się także kwalifikacje, z których awans do sezonu regularnego wywalczą cztery drużyny. Losowanie kwalifikacji i fazy grupowej odbędzie się w środę, 7 lipca w Szwajcarii. W fazie grupowej rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu czterozespołowych grupach. Każdy zespół rozegra więc sześć meczów – trzy u siebie i trzy na wyjeździe. Następnie, zwycięzcy grup automatycznie awansują do TOP16, natomiast drużyny z 2 i 3 miejsca zagrają w fazie preplay off. Zwycięzcy rywalizacji do dwóch wygranych także awansują do TOP16 Basketball Champions League.
W TOP16 rywalizacja także toczyć się będzie w czterozespołowych grupach. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinału. Na końcu znajduje się turniej FINAL FOUR. Zwycięzca tegorocznej edycji Ligi Mistrzów otrzyma nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów.
Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że w tym elitarnym gronie jest także Mistrz Polski, nasz zespół – Arged BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski.
Wielka sprawa!