Aktualności

James Palmer Jr. z kontraktem. Witamy w ,,Stalówce”
19.07.2021
James Palmer Jr. został dzisiaj nowym zawodnikiem Arged BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski. – To zawodnik z dużymi umiejętnościami, który bardzo dobrze się rozwija. Cieszę się, że udało nam się go zakontraktować – mówi Igor Milicić, trener ,,Stalówki”.

James Palmer Jr. to 25-letni gracz obwodowy, który mierzy 196 centymetrów wzrostu. Mistrz Polski będzie jego pierwszym klubem europejskim w zawodowej karierze. James Palmer Jr. w 2019 roku ukończył uniwersytet Nebraska. W ostatnim roku studiów był liderem zespołu. Spędzając na parkiecie 35 minut notował na poziomie 20 punktów.
Pierwsze dwa zawodowe sezony spędził na zapleczu NBA w lidze NBA G League. Był zawodnikiem Agua Caliente Clippers. Sezon 2019/2020 był dla niego bardzo udany. Należał do grona czołowych zawodników swojej drużyny. W rozegranych 31 meczach spędzał na parkiecie na poziomie 31 minut. W tym czasie notował 19 punktów i 4 zbiórki. Warto dodać, że w sezonie 2019/2020 w drużynie Agua Caliente Clippers występował wspólnie z Terrym’m Larrier’em, który do naszej ,,Stalówki” trafił kilkanaście dni temu.
W sezonie 2020/2021 liga NBA G League ze względu na pandemię koronawirusa rozegrana została w skróconym formacie. James Palmer Jr. rozegrał 15 meczów w Agua Caliente Clippers. Ponownie radził sobie bardzo dobrze. Zdobywał na poziomie 16 punktów, notując jednocześnie 5 zbiórek i 3 asysty. To wszystko w ciągu 33 minut gry.
James Palmer Jr. ma więc za sobą dwa sezony na zapleczu najlepszej ligi świata. Teraz rozpoczyna swoją europejską część kariery od podpisania kontaktu z Arged BM SLAM Stal.
Witamy w Ostrowie Wielkopolski!