Aktualności

Vangelis Mantzaris naszym nowym Generałem!
05.08.2021

Vangelis Mantzaris został dzisiaj naszym nowym zawodnikiem. To 31-letni rozgrywający pochodzący z Grecji. Jest etatowym reprezentantem swojego kraju. W dorobku ma osiem sezonów na parkietach Euroligi w zespole Olympiacosu Pireus. Teraz zagra w Arged BMSLAM Stal. Witamy w Ostrowie Wielkopolskim!

Vangelis Mantzaris jest zawodnikiem niezwykle doświadczonym i zarazem utytułowanym. Wystarczy powiedzieć, że w swoim dorobu ma dwa tytuły mistrza Euroligi z zespołem Olympiacosu Pireus. W barwach tego klubu spędził osiem sezonów w latach 2011-2019. W barwach greckiego klubu wystąpił w 210 meczach Euroligi. W swoim dorobku ma również trzy tytuły mistrza Grecji z tym zespołem. Jest jednocześnie etatowym zawodnikiej greckiej reprezentacji!

Przygodę z koszykówką nasz nowy Generał rozpoczynał jednak w Peristeri Ateny, gdzie grał w latach 2007-2011. Później trafił do Pireusu. W sezonie 2019/2020 miał okazję do występów w rosyjskim Unicsie Kazań, z którym rywalizował w lidze VTB oraz rozgrywkach EuroCup. Sezon 2020/2021 rozpoczynał w czołowym greckim klubie Promitheas Patras, z którym także grał w EuroCup (średnie: 29 minut, 7 punktów, 5,5 zbiórki, 7,5 asysty). W trakcie sezonu przeniósł się jednak do macierzystego Peristeri, z którym rywalizował na parkietach Ligi Mistrzów.