Aktualności

Czas na Suzuki Puchar Polski
16.02.2022

W czwartek w Lublinie rozpoczyna się turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski. Do rywalizacji przystąpi osiem zespołów. W tym gronie jest także nasza drużyna. – Do Lublina jedziemy po wygraną – mówi Jakub Garbacz. Nasz zespół pucharową rywalizację rozpocznie od ćwierćfinału, w którym w piątek zmierzy się z Twardymi Piernikami Toruń.

W turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski zagra siedem najlepszych zespołów po I rundzie sezonu regularnego oraz gospodarz imprezy, którym jest Pszczółka Polski Cukier Start Lublin. Pucharowa rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco.

Turniej rozpocznie się już w czwartek. W pierwszym meczu o godzinie 18:00 dojdzie do rywalizacji Anwilu Włocławek z Kingiem Szczecin. Dwie godziny później na parkiecie zobaczymy zespoły z Lublina i Zielonej Góry. Nasza drużyna rozpocznie rywalizację w piątek. W ćwierćfinale podopieczni trenera Igora Milicića zmierzą się z Twardymi Piernikami Toruń. Kilkanaście dni temu w meczu ligowym w ArenieOstrów żółto-niebiescy zwyciężyli 96:74. – Ten wynik nie będzie miał teraz większego znaczenia. To nowy mecz i nowy rozdział. Jesteśmy odpowiednio przygotowani i naszym celem jest zwycięstwo – podkreśla Andrzej Urban, drugi trener Arged BM Stal.

W przypadku zwycięstwa ostrowianie w półfinale zmierzą się z kimś z dwójki: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – WKS Śląsk Wrocław. Mecz półfinałowy rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 19. Wielki finał turnieju zaplanowano w niedzielę na godzinę 18:00.

Plan Turnieju Finałowego Suzuki Pucharu Polski:

Czwartek, 17 lutego

Ćwierćfinał 1, godz. 18.00: Anwil Włocławek – King Szczecin
Ćwierćfinał 2, godz. 20.30: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – Enea Zastal BC Zielona Góra

Piątek, 18 lutego

Ćwierćfinał 3, godz. 18.00: Twarde Pierniki Toruń – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
Ćwierćfinał 4, godz. 20.30: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – WKS Śląsk Wrocław

Sobota, 19 lutego

Półfinał 1, godz. 15.00: Anwil/King – Polski Cukier Pszczółka Start/ Enea Zastal
Pekao S.A. Konkurs Wsadów
Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty
Półfinał 2, godz. 19.00: Twarde Pierniki/Arged BM Stal – Grupa Sierleccy Czarni/WKS Śląsk

Niedziela, 20 lutego

Finał, godz. 18.00