Aktualności

23.02.2022

Nasi juniorzy rozpoczynają drugi etap tegorocznych rozgrywek. W lidze wielkopolskiej zespół prowadzony przez trenera Marcina Pławuckiego uplasował się na trzecim miejscu. Teraz ,,Stalowców” czekają rozgrywki strefowe z drużynami z województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy mecz już w piątek w Ostrowie Wielkopolskim w hali przy Wrocławskiej.

W rozgrywkach strefowych udział weźmie sześć zespołów. Po trzy najlepsze z dwóch województw: zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Każda drużyna awansowała do tego etapu z zaliczonymi wynikami meczów ze swojej ligi wojewódzkiej. W rozgrywkach strefowych każdy zespół rozegra sześć meczów. Trzy u siebie i trzy na wyjeździe. Do kolejnego etapu rozgrywek, którym będzie ćwierćfinał Mistrzostw Polski awansują cztery najlepsze drużyny.

Ostrowianie rozpoczynają rywalizację od meczów u siebie. Pierwsze spotkanie ,,Stalówka” rozegra już w piątek. O godzinie 19:30 w hali przy Wrocławskiej żółto-niebiescy podejmować będą MKKS Żak Koszalin. W sobotę rywalem ostrowian będzie Pogoń Basket Szczecin. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Trzeci ostatni z domowych meczów ostrowianie rozegrają w środę, 2 marca. Wówczas o godzinie 11:00 rozpoczną rywalizację z PGE Spójnią Stargard.

Mecze rewanżowe w halach rywali koszykarze BM Stal rozgrywać będą od 4 do 6 marca. Najpierw ,,Stalówkę” czeka mecz w Koszalinie. Później w Szczecinie i na koniec w Stargardzie.

Terminarz i wyniki rozgrywek strefowych:

http://wzkosz.pl/liga/338/terminarz_i_wyniki.html

Aktualna tabela rozgrywek strefowych: