Aktualności

W niedzielę gramy u siebie. GTK Gliwice rywalem
11.03.2022

W niedzielę, 13 marca, po ponad miesięcznej przerwie ponownie zagramy w Arenie Ostrów. Naszym rywalem będzie walczący o utrzymanie zespół GTK Gliwice. Początek meczu o godzinie 19:30.

Sezon zasadniczy na parkietach Energa Basket Ligi zbliża się ku końcowi. Nasz zespół walczy o jak najwyższe miejsce przed fazą play off. Aktualny bilans ,,Stalówki” to: 15 zwycięstw i 7 porażek. Drużyna trenera Igora Milicića ma do rozegrania jeszcze osiem meczów: trzy u siebie i pięć na wyjeździe. W Arenie Ostrów gościć będziemy zespoły: GTK Gliwice, HydroTruck Radom i Polskiego Cukru Pszczółki Startu Lublin. Na wyjeździe żółto-niebiescy zagrają w Sopocie, Stargardzie, Szczecinie, Zielonej Górze oraz Gdyni. – Jak wiemy w tabeli jest dość duży ścisk. Dlatego każdy mecz jest bardzo ważny. My nie wybiegamy za daleko w przyszłość. Chcemy być, jak najwyżej, ale koncentrujemy się na każdym kolejnym spotkaniu – podkreśla Andrzej Urban, drugi trener ,,Stalówki”.

Niedzielny rywal ostrowskiej drużyny zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli. GTK walczy o utrzymanie. Gliwiczanie mają w dorobku 4 zwycięstwa, przy 19 porażkach. W niedzielę więc ,,Stalówka” będzie w roli faworyta. To będzie pierwsze spotkanie po wywalczeniu przez Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski Suzuki Pucharu Polski. To doskonała okazja do wspólnego świętowania tego sukcesu. Przygotowujemy specjalną oprawę. Przed pierwszym gwizdkiem odsłonimy również baner upamiętniający nasz sukces odniesiony 20 lutego w Lublinie.

Puchar Polski będzie oczywiście także do Waszej dyspozycji. To cenne trofeum zostanie wyeksponowane w holu głównym ArenaOstrów. Będzie więc okazja do pamiątkowych zdjęć z pucharem! Do zobaczenia w niedzielę w ArenaOstrów!

Tak gra GTK Gliwice:

 

GTK Gliwice

Liderzy zespołu

Punkty:

15,3 Hinds, 13,5 Krajina, 13,0 Stumbris

Minuty:

31:59 Hinds, 30:35 Stumbris, 28:29 Krajina

Zbiórki:

8,3 Krajina, 6,2 Stumbris, 4,2 Put

Asysty:

5,1 Hinds, 2,6 Krajina, 2,0 Williams

Zapowiedź meczu:

Tak było w I rundzie

GTK Gliwice – Arged BM Stal 70:122

Najwięcej punktów:

GTK: 15 Stumbris, 12 Gołębiowski , 10 Put

Arged BM Stal: 23 Palmer, 14 Young, 13 Andersson