Aktualności

Czwartek z basketem. Gramy w Sopocie
16.03.2022

W czwartkowe popołudnie naszą drużynę czeka mecz numer 23 w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Podopieczni trenera Igora Milicića wystąpią w Sopocie, gdzie zmierzą się z tamtejszym Treflem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja w serwisie emocje.tv. Program przedmeczowy i pomeczowy oczywiście w naszej klubowej telewizji. Trzymajcie kciuki!

Czwartkowy mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Nasza ,,Stalówka” walczy o jak najlepszą pozycję przed play off, tymczasem sopocianie walczą o to, żeby w ogóle znaleźć się w najlepszej ósemce ligi. Można powiedzieć, że czwartkowy mecz to spotkanie o życie dla podopiecznych trenera Marcina Stefańskiego. Koszykarze Trefla legitymują się teraz bilansem: 11 zwycięstw i 11 porażek. Znajdują się poza najlepszą ósemką. Ich bezpośrednimi rywalami w walce o play off są drużyny: Kinga Szczecin oraz Astorii Bydgoszcz. Ranga czwartkowego meczu jest więc bardzo duża dla obu zespołów. To z kolei zwiastuje spore emocje dla kibiców basketu. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Początek meczu o godzinie 18:00.

Tradycyjnie przy okazji meczu ligowego dużo ciekawych materiałów znajdziecie w naszej klubowej telewizji. W czwartek o godzinie 17:00 rozpoczniemy studio zapowiadające mecz. Po jego zakończeniu przyjdzie za to czas na podsumowania i analizy. To wszystko tylko u nas!

Bezpośredni link do klubowej telewizji:

www.youtube.pl/bmslamstaltv

Efektowny wsad Josha Sharmy:

Trefl Sopot

Liderzy zespołu

Punkty:

15,2 Franke, 11,4 Sharma, 10,5 Gruszecki

Minuty:

29:56 Franke, 27:16 Kolenda, 26:53 Gruszecki

Zbiórki:

6,2 Sharma, 6,0 Leończyk, 4,9 Franke

Asysty:

4,0 Franke, 3,7 Szlachetka, 2,1 Gruszecki

 

Blok Josha Sharmy:

Tak było w I rundzie

Arged BM Stal – Trefl Sopot 86:78

Najwięcej punktów:

Arged BM Stal: 24 Florence, 16 Young, 15 Simmons

Trefl: 22 Gruszecki, 12 Franke, 12 Sharma

 

Efektowna akcja Dariusa Motena:

 

Historia meczów sopocko-ostrowskich

– od 2015 roku rozegrano 11 meczów obu drużyn w ekstraklasie

– lepszym bilansem legitymują się ostrowianie. ,,Stalówka” wygrała 8 meczów, Trefl 3 spotkania

– w Sopocie rozegrano 5 meczów, 3 wygrali ostrowianie, 2 sopocianie

– w poprzednim sezonie Trefl u siebie pokonał ,,Stalówkę” 82:66