Zwycięstwo drugoligowców. Utrzymanie zapewnione
20.03.2022

Koszykarze NABZDYK BM Stal zapewnili sobie utrzymanie w gronie drugoligowców. W sobotę w przedostatnim meczu tegorocznych rozgrywek podopieczni trenera Kaspra Smektały we własnej hali podejmowali Aldemed Zastal Zielona Góra. Żółto-niebiescy zanotowali bardzo udany występ. Zwyciężyli pewnie 102:89.

W I połowie sobotni mecz miał wyrównany przebieg. Po 20 minutach nieco lepsi byli goście. Zielonogórzanie prowadzili bowiem 52:51. Po zmianie stron wydarzenia na parkiecie zdominowali żółto-niebiescy. Kluczowa dla losów meczu była III kwarta, którą ,,Stalówka” wygrała 34:18.

W sobotnim meczu najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Michał Pluta, autor 33 punktów. Pluta trafił 13 z 23 rzutów z gry. Z dorobkiem 24 punktów i 9 asyst mecz zakończył Marcin Pławucki. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również 16-letni Krzysztof Rozpędowski. Rozgrywający ,,Stalówki” spędził w grze 15 minut. W tym czasie zdobył 17 punktów, trafiając 6 z 8 rzutów gry.

,,Stalowcy” pokonując Zastal zanotowali 6 zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Zespół zajmuje 12 lokatę w tabeli. W najbliższą niedzielę, 27 marca w ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek podopieczni trenera Kaspra Smektały zagrają we Wrocławiu z rezerwami pierwszoligowego WKK.