Aktualności

Play off coraz bliżej. Kto rywalem ,,Stalówki”?
09.04.2022
Przed nami finisz rundy zasadniczej na parkietach Energa Basket Ligi. Dzisiaj nie wiemy jeszcze, które miejsce zajmie nasz zespół i kto będzie rywalem ,,Stalówki” w ćwierćfinale. O wszystkim dowiemy się w środowy wieczór, 13 kwietnia po rozegraniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Wtedy zespół Arged BM Stal zagra w Gdyni z Asseco Arką.

Dziś już wiemy, że w Energa Basket Liga do fazy play off z 1 miejsca przystąpi zespół Czarni to Wy. Które miejsce zajmie nasza drużyna? Są dwa rozwiązania: 2 lub 3.
Żeby zająć 2 miejsce:
,,Stalówka,, musi w najbliższą środę wygrać w Gdyni, natomiast Anwil Włocławek musi przegrać jeden z dwóch meczów: w sobotę w Bydgoszczy lub w środę w Radomiu
Żeby zająć 3 miejsce:
Zwycięstwo Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski w Gdyni i jednoczesne dwa sukcesy Anwilu sprawią, że te dwie drużyny zakończą ligę z dorobkiem 22 zwycięstw i 8 porażek. 2 miejsce zajmie Anwil, który ma lepszy bilans dwumeczu
Kiedy wystartuje play off?
Dziś już wiemy, że bez względu na wyniki ostatnich meczów rundy zasadniczej, najważniejszą część sezonu rozpoczniemy od dwóch meczów u siebie. Szykujcie się na wielkie granie i emocje. Mecz numer 1 ćwierćfinału w świąteczny poniedziałek 18 kwietnia. Spotkanie numer 2 w środowe popołudnie, 20 kwietnia. Będzie się działo w ArenaOstrów.
Terminarz ćwierćfinału play off 2022:

Mecz numer 1

Poniedziałek – 18 kwietnia

Arena Ostrów

Mecz numer 2

Środa – 20 kwietnia

Arena Ostrów

Mecz numer 3

Niedziela – 24 kwietnia

Wyjazd

Mecz numer 4 (ewentualnie)

Wtorek – 26 kwietnia

Wyjazd

Mecz numer 5 (ewentualnie)

Piątek – 29 kwietnia

Arena Ostrów