Aktualności

Podsumowanie sezonu w 2 lidze
12.04.2022
Do konća dobiegł tegoroczny sezon na parkietach II ligi. To był trzeci kolejny rok, w którym ostrowska młodzież miała możliwość do gry i rywalizacji w gronie seniorów na poziomie drugoligowym. W tegorocznych zmaganiach podopieczni trener Kasper Smektała rozegrali 28 meczów, notując na swoim koncie 6 zwycięstw. Ostrowianie zajęli 13 miejsce.

W grze o drugoligowe punkty na parkiecie oglądaliśmy łącznie 22 zawodników. Z tego grona najwięcej minut – 771 – spędził w grze Bartosz Rachwalski. Ostrowski zespół zdobył 2289 punktów, co dało średnią meczową na poziomie 82 punktów. Ostrowianie trafili 326 ,,trójek” przy skuteczności na poziomie 33 procent. Żółto-niebiescy zanotowali również 965 zbiorek – średnio 34,3. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był Michał Pluta, który zdobył 538 punktów. Jednocześnie gracz ,,Stalówki” został królem strzelców w II lidze.
Podsumowując, to był kolejny pożyteczny pod względem szkoleniowym sezon. Liczymy, że zdobyte doświadczenie będzie procentować w grze ostrowskiej młodzieży w kolejnych latach.

Zobacz materiał video, który podsumowuje tegoroczny sezon w II lidze: