Pożyteczny turniej w Poznaniu. Juniorzy na drugim miejscu
22.05.2022
Za nami turniej GRAND PRIX w koszykówce 3X3, który dziś odbywał się w Poznaniu. W gronie juniorów w kategorii U17 zagrały cztery zespoły ORLEN Akademii Koszykówki prowadzone przez trenerów: Vadima Czeczuro i Marcina Pławuckiego. Drugie miejsce w tej imprezie zajął pierwszy zespół naszych juniorów. Brawo!

Pierwszy zespół, który grał w składzie: Krzysztof Rozpędowski, Antoni Waniak, Szymon Kołpak i Jacek Rutecki, spisał się znakomicie i dotarł do wielkiego finału tej imprezy. W nim ostrowianie stoczyli emocjonującą walkę z Gromami Nowy Tomyśl. Po bardzo ciekawym finiszu, nieco lepsi byli rywale, którzy zwyciężyli 15:12.
Na szóstym miejscu rywalizację w Poznaniu zakończył trzeci zespół ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal, w którego składzie zagrali: Maksymilian Gabrysiak-Dzielicki, Mikołaj Wasiak i Szymon Frąszczak.
Ósme miejsce zajęli koszykarze czwartej drużyny naszej ,,Stalówki,, w której występowali: Maksymilian Działoszyk, Jakub Woźniak, Michał Wasiak i Wojciech Małecki. Dziewiąta lokata przypadła za drugiej drużynie Akademii w składzie: Antoni Mikołajczyk, Jakub Wojtczak, Kacper Przytuła i Marcel Mądrzak
Za tydzień ,,Stalowcy,, wyjeżdżają do Baranowa koło Tarnowa Podgórnego na turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski, który będzie kwalifikacjami do krajowego czempionatu.