Aktualności

Arged BM Stal z aplikacją do gry w Lidze Mistrzów
13.06.2022

W poniedziałek klub Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski złożył aplikację do gry w Basketball Champions League w sezonie 2022/2023. Decyzja w tej kwestii zapadnie w najbliższych tygodniach.

W minionym sezonie zespół Arged BM Stal debiutował w Lidze Mistrzów. Rywalizowaliśmy w mocnej grupie wraz z drużynami BAXI Manresa (ostatecznie wicemistrz Ligi Mistrzów), Hapoelu Jerozolima oraz Pinar Karysiaka. Występy w tych elitarnych rozgrywkach były znakomitym doświadczeniem i zarazem doskonałą promocją zarówno dla klubu, jak i miasta Ostrowa Wielkopolskiego na międzynarodowej arenie. Spotkania Basketball Champions League cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim. W Arenie Ostrów rozegrane zostały trzy mecze. Każde spotkanie oglądał komplet publiczności.

– Gra w Lidze Mistrzów to duże wyróżnienie i zarazem możliwość zebrania bezcennych doświadczeń zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Stąd też, decyzja o tym, żeby złożyć aplikację do gry w tych rozgrywkach także w nowym sezonie – mówi Bartosz Karasiński, prezes ostrowskiego klubu. – Nasz debiutancki występ w Lidze Mistrzów został oceniony bardzo pozytywnie przez władze tych rozgrywek. Wiele bardzo dobrych opinii otrzymaliśmy także od naszych grupowych rywali. Jako klub chcemy dalej się rozwijać, dlatego występy na europejskiej arenie są do tego niezbędne – kończy prezes Arged BM Stal.

Arged BM Stal w Basketball Champions League – znakomita atmosfera w Arenie Ostrów podczas meczu z Hapoelem Jerozolima: