Aktualności

Quentin Snider nowym rozgrywającym
21.07.2022

26-letni Quentin Snider został dzisiaj nowym zawodnikiem naszej drużyny. To będzie piąty sezon na zawodowych parkietach dla amerykańskiego rozgrywającego, który poprzednie dwa lata spędził na Cyprze. Teraz ma prowadzić grę ,,Stalówki”.

Nasz nowy rozgrywający to absolwent świetnej uczelni Louisville Cardinals, gdzie występował w latach 2014-2018. Tam też pracował pod okiem legendy amerykańskiej trenerki Rickiego Pitino.  Zawodową karierę Quentin Snider rozpoczynał w 2018 roku od występów w Portugalii. Najpierw grał w zespole Benfiki Lizbon. Później był zawodnikiem drużyny Imortal. W portugalskiej ekstraklasie zdobywał średnio na poziomie 14 punktów, notując jednocześnie 4 asysty.

Kolejny sezon, 2019-2020, spędził w Feyenoordzie Rotterdam. Był liderem tamtej drużyny i jednocześnie jednym z najlepszych zawodników całej ligi. Średnio spędzał na parkiecie 30 minut, zdobywając w tym czasie na poziomie 19 punktów i notując ponad 4 asysty. Z dystansu rzucał ze skutecznością 41 procent.

Ostatnie dwa sezony 26-latek spędził na Cyprze, gdzie występował w zespole AEK Larnaca. W 2021 roku był najlepszym zawodnikiem tamtejszej ligi i wywalczył mistrzostwo Cypru, natomiast w minionym sezonie został wicemistrzem. W sezonie 2021/2022 spędzał w grze 32 minuty, zdobywając na poziomie 16 punktów i notując ponad 6 asyst.

– Quentin to zawodnik o dużych możliwościach. Zdobył już doświadczenie na europejskich parkietach, ale jednocześnie cały czas jest zawodnikiem na dorobku, który się rozwija i chce iść w górę w swojej karierze – mówi Andrzej Urban, trener ,,Stalówki”, który dodaje: – Decydując się na tego zawodnika przeprowadziliśmy oczywście duży wywiad na jego temat. Oprócz walorów koszykarskich bardzo istotna jest osobowość i charakter. Na decyzję o jego zakontraktowaniu złożyło się więc wiele małych czynników. Jestem przekonany, że jego kontrakt to właściwa decyzja. To gracz, który wpisuje się w styl drużyny, którą budujemy.