Aktualności

25.07.2022

Dwuletnią umowę z naszym klubem podpisał Filip Siewruk. To 20-letni skrzydłowy, który mierzy 204 centymetry. Filip to etatowy młodzieżowy reprezentant Polski. Teraz czas na występy na parkietach Energa Basket Ligi w barwach ostrowskiej ,,Stalówki”.

Przygodę z basketem Filip Siewruk rozpoczynał w Koszalinie w tamtejszym MNKK Basket. W 2014 roku po raz pierwszy wyjechał za granicę. Trafił na Litwę, gdzie w sezonie 2014/2015 występował w zespole Tornado Kowno. Następnie nasz nowy zawodnik trafił do Hiszpanii. Znalazł się w akademii FC Barcelona. Był zawodnikiem katalońskiego klubu przez cztery lata. W sezonie 2019/2020 trafił do Baskonii, gdzie grał w czwartoligowych rezerwach. W sezonie 2020/2021 debiutował na parkietach Energa Basket Ligi. Był zawodnikiem PGE Spójni Stargard, w której rozegrał 14 meczów. W minionych rozgrywkach ponownie występował w Hiszpanii. Tym razem w trzecioligowym zespole Villarrobledo.

Filip Siewruk to od wielu lat etatowy reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych. Ma za sobą udział w tegorocznych mistrzostwach Europy do lat 20. Wystąpił w siedmiu meczach kadry narodowej prowadzonej przez trenera Jacka Winnickiego. W biało-czerwonych barwach spędzał na parkiecie średnio 19 minut. W tym czasie zdobył 8 punktów i notował 3 zbiórki.