Aktualności

Nemanja Djurišić z kontraktem
10.08.2022

Nemanja Djurišić został dzisiaj nowym zawodnikiem naszej ,,Stalówki”. To 30-letni podkoszowy rodem z Czarnogóry. Nemanja Djurišić to zawodnik o uznanej marce na europejskich parkietach. Jest reprezentantem Czarnogóry. Występował w najmocniejszej europejskiej lidze – hiszpańskiej ACB. Był też zawodnikiem Besiktasu Stambuł. Teraz zagra w żółto-niebieskich barwach!

Nemanja Djurišić to koszykarz dobrze znany kibicom basketu w Polsce. W 2015 roku po czteroletnim pobycie na uczelni Georgia, swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał ze Stelmetem Zielona Góra. W Energa Basket Lidze rozegrał łącznie 74 mecze. Spędzał w grze na poziomie 21 minut, zdobywając na poziomie 10 punktów i 5 zbiórek.

Ze Stelmetem Nemanja Djurišić wywalczył dwa tytuły mistrza Polski w 2016 i 2017 roku. Z zielonogórskim klubem sięgnął również po Puchar Polski w 2017 roku i zdobył ze Stelmetem Superpuchar w 2015 roku.

Czas na kolejne ligi

Po pobycie w Polsce trafił do niemieckiej Bundesligi, gdzie występował w drużynie Telekomu Bonn (20 minut, 7 punktów, 4 zbiórki). W sezonie 2018/2019 grał w czołowym belgijskim klubie Filou Ostenda (21 minut, 10 punktów, 5 zbiórek), żeby w kolejnych rozgrywkach zagrać w mocnym tureckim klubie – Besiktasie Stambuł. W tamtejszej ekstraklasie spędzał na parkiecie na poziomie 21 minut, notując w tym czasie 10 punktów i 4 zbiórki.

Gra w najmocniejszej lidze w Europie

Latem 2000 roku Czarnogórzec podpisał kontrakt w najlepszej lidze europejskiej. Przeniósł się do hiszpańskiej ACB, zostając zawodnikiem Movistar Estudiantes Madryt. W Hiszpanii spędzał 17 minut, zdobywając 6 punktów i mając 3 zbiórki.

W minionym sezonie z madryckim zespołem występował na zapleczu ACB. W rundzie zasadniczej Estudiantes wygrał 25 z 34 meczów. Dotarł do finału play off, w którym o awansie decydował tylko jeden mecz. Madrycka drużyna uległa Gironie 60:66. W składzie rywali występował słynny Marc Gasol. Na hiszpańskich parkietach II ligi notował na poziomie 9 punktów i 4 zbiórek, spędzając w grze 22 minuty.

Europejskie doświadczenie

Nemanja Djurišić jest także zawodnikiem doświadczonym w międzynarodowej rywalizacji. To etatowy reprezentant Czarnogóry, który ma za sobą występ w Mistrzostwach Europy. Ponadto, 30-letni podkoszowy spędził kilka sezonów w rywalizacji o europejskie puchary. Przez cztery lata grał w Lidze Mistrzów, dwa sezony występował w FIBA Europe Cup i przez rok grał w Eurolidze.