Aktualności

Aigars Skele kolejnym zawodnikiem w składzie
11.08.2022

Reprezentant Łotwy Aigars Skele został nowym zawodnikiem naszej drużyny. To 29-letni koszykarz, który występuje na pozycji rzucającego obrońcy lub rozgrywającego. Łotysz jest doświadczonym graczem z dużym europejskim stażem! Witamy w Ostrowie Wielkopolskim!

Przygodę z basketem Aigars Skele rozpoczynał oczywiście w swoim rodzinnym kraju. Kontynuuje rodzinne tradycje. Starszy brat Armands w latach 2001-2004 z powodzeniem występował w Anwilu Włocławek. Aigars będąc jeszcze juniorem przez dwa lata grał w Hiszpanii w klubie z Fuenlabrady. Na Łotwę powrócił w 2012 roku, podpisując kontrakt z Barons Ryga. W swoim rodzinnym kraju występował głównie w dwóch najmocniejszych klubach: VEF Ryga oraz BK Ventspils. W dorobku ma trzy tytuły mistrza Łotwy.

Na swoim koncie Aigars Skele ma również występy w innych europejskich ligach. W sezonie 2018/2019 z powodzeniem występował we francuskiej ekstraklasie. Był zawodnikiem Antibes Sharks. Rok później grał w Estonii w drużynie Kalev/Cramo. W minionym sezonie występował w niemieckiej Bundeslidze. Grał w zespole z Wurzburga, gdzie średnio spędzał na parkiecie 23 minuty. W tym czasie notował na poziomie 9 punktów i 3 asyst.

Duże europejskie doświadczenie

29-latek jest zawodnikiem ze sporym europejskim stażem. Już w 2014 roku, jako 18-latek debiutował w łotewskiej reprezentacji seniorów. Od tego czasu jest etatowym kadrowiczem. W dorobku ma występ w mistrzostwach Europy. Aigars Skele to także zawodnik, który ma spore doświadczenie w europejskich pucharach. Na koncie ma grę w EuroCup, FIBA Europe Cup oraz trzy sezony Lidze Mistrzów (łącznie 37 meczów, średnio 10 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty). W sezonie 2019/2020 z estońskim Kalev/Cramo grał w lidze VTB, gdzie rzucał na poziomie 12 punktów.

Trener Andrzej Urban o Aigarsie Skele:

-Aigars to zawodnik, który świetnie łączy grę na pozycjach rozgrywającego i rzucającego obrońcy. Jeśli trzeba to potrafi kreować grę dla kolegów. Dobrze czyta grę pick and roll. Tam szuka rozwiązania zarówno dla siebie, jak i dla kolegów z drużyny. Potrafi wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów. To także zawodnik, który dobrze sprawdza się w końcówkach. Ma twardy charakter. Nie boi się wziąć na siebie gry. Jest dobrym obrońcą. Zawsze walczy na pełnych obrotach. Nie oszczędza się. Tak samo podczas codziennej pracy trenuje z pełnym zaangażowaniem. Nie ma mowy o odpuszczaniu. Ważna jest też jego osobowość i charakter. Podsumowując: to kolejny z zawodników, który wpisuje się w filozofię naszej drużyny.