Aktualności

Znamy terminarz nowego sezonu
15.08.2022

Poznaliśmy terminarz nowego sezonu na parkietach Energa Basket Ligi. Zespół naszej ,,Stalówki” rozpocznie rywalizację od spotkania wyjazdowego. W niedzielę, 25 września podopieczni trenera Andrzeja Urbana zagrają w Szczecinie. Rywalem będzie tamtejszy King. W ArenieOstrów żółto-niebiescy pojawią się dopiero w IV kolejce.

W nowym sezonie na parkietach Energa Basket Ligi ponownie wystąpi 16 zespołów. Debiutantem w tym gronie będzie Rawlplug Sokół Łańcut. W rundzie zasadniczej każdy zespół rozegrał 30 meczów – 15 u siebie i 15 na wyjeździe. Do play off awansuje oczywiście osiem najlepszych drużyn.

Ligowe zmagania w sezonie 2022/2023 koszykarze ,,Stalówki” rozpoczną od meczu wyjazdowego. Na niedzielę, 25 września zaplanowane zostało spotkanie w Szczecinie z tamtejszym Kingiem. Dwa kolejne mecze ostrowianie także rozegrają na wyjeździe. 2 października ,,Stalowcy” zagrają w Słupsku, z kolei na 9 października zaplanowano spotkanie w Toruniu. W ArenieOstrów podopieczni trenera Andrzeja Urbana zaprezentują się 16 października, kiedy podejmować będą MKS Dąbrowa Górnicza.

Pełen terminarz rozgrywek Energa Basket Liga znajdziecie tutaj:

https://plk.pl/terminarz-i-wyniki.html

Terminarz meczów ,,Stalówki” znajdziecie tutaj w zakładce terminarz:

https://plk.pl/druzyny/d/1492/bm-stal-ostrow-wielkopolski.html