Aktualności

Ojars Silins nowym zawodnikiem Stalówki
05.09.2022

Reprezentant Łotwy, skrzydłowy Ojars Silins został dzisiaj naszym nowym zawodnikiem. To 29-letni koszykarz z dużym doświadczeniem na europejskich parkietach. Występował we Włoszech, Francji, czy Niemczech. Teraz zagra w żółto-niebieskich barwach naszej Stalówki. Witamy w Ostrowie Wielkopolskim!

Ojars Silins osiem lat swojej dotychczasowej kariery spędził na parkietach włoskiej ekstraklasy. Występował w takich klubach jak: Reggio Emilia, Dolomiti Energie Trentino, Allianz Triest, Scandone Avellino i Germani Brescia. Na swoim koncie ma także grę w niemieckiej Bundeslidze w zespole Telekom Baskets Bonn oraz we francuskiej elicie, gdzie był zawodnikiem BC Gravelines.

W sezonie 2020/2021 Ojars Silins występował w BC Astana. Tam grał razem z Adonisem Thomasem, natomiast trenerem tej drużyny był doskonale znany w Ostrowie Wielkopolskim Emil Rajković. Na parkietach ligi VTB spędzał średnio w grze 24 minuty, notując w tym czasie 9 punktów i 3 zbiórki. Ostatni sezon Ojars Silins spędził w Estonii. Był zawodnikiem Kalev/Cramo, z którym występował także w rozgrywkach ligi VTB (średnio: 24 minuty, 7 punktów, 3 zbiórki).

Ojars Silins jest więc zawodnikiem z dużym doświadczeniem na europejskich parkietach. Trzeba dodać, że przez 9 sezonów swojej kariery występował w europejskich pucharach. Grał w Lidze Mistrzów, EuroCup oraz FIBA Europe Cup. Nasz nowy skrzydłowy to także etatowy reprezentant Łotwy. W kadrze narodowej swojego kraju występuje począwszy od rozgrywek młodzieżowych. Doskonale więc zna się z Aigarsem Skele.

– Silins to gracz, który dysponuje pewnym rzutem za trzy punkty. Jest bardzo dobrym obrońcą. W defensywie może bronić przeciwko zawodnikom z kilku pozycji – charakteryzuje nowego zawodnika trener Andrzej Urban, który od razu dodaje: – W naszym zespole będzie występował głównie na pozycji numer 4. To jest też zawodnik, który pod względem charakterologicznym dobrze pasuje do naszej drużyny oraz do stylu, który chcemy prezentować na parkiecie.