Pożyteczne granie juniorów
17.09.2022

W sobotę swoją formę sprawdzali nasi juniorzy w kategorii U17. Zespół trenera Kaspra Smektały rozegrał rewanżowe spotkanie sparingowe z WKK Wrocław. To był bardzo pożyteczny sparing dla Stalowców, którzy rywalizowali z ubiegłorocznym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. Ostrowianie dobrze wypadli na tle mocnego rywala. Mecz był wyrównany i zacięty. Do przerwy mieliśmy remis 42:42. Po przerwie rywale kilka razy uciekali, ale ostrowianie odrabiali straty. Ostatecznie jednak drużyna WKK sięgnęła po zwycięstwo 91:85. – Ten mecz pokazał, że nasza ciężka praca podczas treningów daje efekty. Graliśmy dziś dobrze, ale wiemy, że dalej musimy pracować, żeby być jeszcze lepszym zespołem – mówi trener Smektała.

WKK Wrocław – ORLEN Akademia Koszykówki BM STAL Ostrów Wielkopolski 91:85 (18:19, 24:23, 24:19, 25:24)

Punkty Dla Orlen Akademii zdobywali:

18 Smektała, 17 Bartkowiak, 14 Hermann, 14 Banasiak, 9 Mikołaj Wasiak, 5 Michał Wasiak, 4 Bieganek, 2 Przytuła.