Reprezentacja Ostrowa najlepsza na starcie sezonu
18.09.2022

W sobotę i niedzielę w hali przy Wrocławskiej odbywał się turniej Otwarcia Sezonu młodzieżowego. W grze zobaczyliśmy cztery zespoły. Po zwycięstwo sięgnęli koszykarze Reprezentacji Ostrowa, którzy w finałowym spotkaniu pokonali ORLEN Akademię Koszykówki. Dla wszystkich uczestników turniej był świetnym przetarciem przed rozpoczęciem nowego sezonu.

W sobotę odbyły się mecze półfinałowe. Najpierw koszykarze ORLEN Akademii Koszykówki BM Stal zmierzyli się z ŁKS-em Łódź. To był ciekawy mecz, który rozgrywany był w szybkim tempie. Emocji nie brakowało. Do przerwy dominowali gospodarze. W III kwarcie przeciwnicy zabrali się za odrabianie strat. O wszystkim więc decydowała IV kwarta, w której Stalowcy sięgnęli po zwycięstwo 96:87. W drugim sobotnim meczu Reprezentacja Ostrwa stoczyła interesującą walkę z Gromami Nowy Tomyśl. Ostrowianie wygrali 75:67.

W niedzielę, najpierw rozegrano mecz o III miejsce. Łodzianie okazali się lepsi od Gromów. Wygrali 87:81. W spotkaniu finałowym były spore emocje. Koszykarze Reprezentacji Ostrowa byli jednak nieco lepsi. Sięgnęli po wygraną 70:66 i zwyciężyli w całym turnieju.