Przegrana drugoligowców. Rywal zbyt mocny
01.10.2022

W sobotę w meczu II kolejki tegorocznych rozgrywek II ligi zespół ORLEN Akademii Koszykówki na własnym parkiecie podejmował doświadczoną drużynę Sokoła MARBO Międzychód. Niestety, tym razem podopieczni trenera Marcina Pławuckiego musieli uznać wyższość swojego rywala. Goście przeważali od pierwszej minuty. Już po I kwarcie Sokół posiadał 9 punktów przewagi. W kolejnych odsłonach przeciwnicy systematycznie powiększali prowadzenie. Tym samym rywale zwyciężyli w Ostrowie Wielkopolskim 92:57. Duży wpływ na sobotnie niepowodzenie miała niska skuteczność rzutowa oraz przegrana walka na obu tablicach. Sokół miał 49 zbiórek, przy zaledwie 33 Stalówki. Kolejny mecz ostrowianie rozegrają w najbliższą sobotę we Wrocławiu z tamtejszym Gimbasketem.