Aktualności

W niedzielę gramy w Słupsku. Czas na rewanż
01.10.2022

W niedzielę czeka nas drugi mecz w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi. Po wyjazdowym spotkaniu w Szczecinie, tym razem podopieczni trenera Andrzeja Urbana wystąpią w Słupsku, gdzie zmierzą się z Grupą Sierleccy Czarnymi. Początek w niedzielę o godzinie 17:30. Transmisja na antenie telewizji Polsat Sport Extra.

Słupski zespół ma za sobą rewelacyjny, poprzedni sezon, który sprawił, że podopieczni trenera Mantasa Cesnauskisa zakończyli rywalizację na czwartej pozycji. W trakcie letniej przerwy w Czarnych doszło do wielu kadrowych zmian. Z poprzedniego składu w drużynie pozostali jedynie: Mikołaj Witliński, Bartosz Jankowski oraz Jakub Musiał. Pozostali gracze to zupełnie nowe twarze. W słupskiej drużynie mamy dwóch doświadczonych weteranów: Michała Chylińskiego i Pawła Leończyka. Jest także grupa obcokrajowców. Rozgrywający Diante Watkins, obwodowy Zack Bryant, skrzydłowi: David Dileo i Shevon Coleman oraz środkowy De’quon Lake.

Czarni rywalizację w obecnym sezonie rozpoczęli od meczu u siebie z Suzuki Arką Gdynia. To było zacięte widowisko, o którym decydowały ostatnie sekundy. Ostatecznie, słupski zespół zwyciężył 66:64. Najskuteczniejszym graczem Czarnych był Mikołaj Witliński, autor 23 punktów i 8 zbiórek. 13 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst, to z kolei dorobek Diante Watkinsa.

W ostatnich dniach Czarni rywalizowali również we Francji w eliminacjach do FIBA Europe Cup. We wtorek drużyna trenera Cesnauskisa pokonała szwedzki Jamtland, natomiast w środę uległa niderlandzkiemu Leiden. To sprawiło, że Czarni odpadli z rywalizacji i nie zagrają w fazie grupowej tych europejskich rozgrywek.

Niedzielny mecz zapowiada się bardzo ciekawie. W poprzednim sezonie Czarni dwukrotnie pokonali Stalówkę. 88:80 u siebie i 83:82 w Arenie Ostrów. Czas więc teraz na rewanż.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 17:30. Transmisja na antenie Polsat Sport Extra. Oglądajcie i trzymajcie kciuki!