Niepowodzenie we Wrocławiu
08.10.2022

W sobotni wieczór koszykarze ORLEN Akademii Koszykówki w meczu III kolejki tegorocznych rozgrywek drugoligowych zagrali we Wrocławiu. Rywalem ostrowian był tamtejszy Gimbasket. Niestety, ostrowianie doznali porażki 66:79. Kluczowa dla losów meczu okazała się ostatnia kwarta. Za tydzień we własnej hali Stalówka podejmować będzie zespół z Gorzowa.

Ostrowianie dobrze rozpoczęli mecz. Po I kwarcie prowadzili 20:16. W dugich dziesięciu minutach wrocławianie zdołali jednak odrobić straty. Tym samym do przerwy Gimbasket proadził 43:40. III kwartę gospodarze wygrali 12:10, a dla losów kluczowe znaczenie miała ostatnia odsłona. W niej wrocławski zespół wypracował sobie bezpieczną przewagę i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W stolicy Dolnego Śląska koszykarze ORLEN Akademii mieli problemy ze skutecznością. W rzutach z dystansu uzyskali jedynie 31 procent skuteczności, trafiając 23 z 73 rzutów. Ostrowianie przegrali też walkę na obu tablicach. Zanotowali 46 zbiórek, przy 59 zbiórkach rywali.

Gimbasket Wrocław – ORLEN Akademia Koszykówki 79:66 (27:20, 12:10, 24:16)