Cenna wygrana wyjazdowa juniorów
10.10.2022

Drużyna juniorów zanotowała w niedzielę drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligi wielkopolskiej. Wczoraj podopieczni trenera Marcina Pławuckiego wystąpili w Suchym Lesie, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Basket Teamem. Dla Stalówki to nie była łatwa przeprawa, ale ostatecznie żółto-niebiescy sięgnęli po cenne zwycięstwo 74:69. Brawo zespół!

W Suchym Lesie ostrowska drużyna juniorów wystąpiła bez dwóch podstawowych zawodników: Krzysztofa Rozpędowskiego i Jacka Ruteckiego, którzy w niedzielę wraz z drużyną ekstraklasy byli w Toruniu. Ostrowianie nie rozpoczęli meczu najlepiej. W I połowie na prowadzeniu znajdowali się rywale. Po 20 minutach drużyna Basket Teamu prowadziła 38:31. Po zmianie stron Stalowcy zabrali się za odrabianie strat. III kwartę ostrowianie wygrali 17:12, natomiast w ostatniej części było 26:19 dla Stalowców, którzy ostatecznie zwyciężyli 74:69.

Basket Team Suchy Las – ORLEN Akademia Koszykówki 69:74 (21:18, 17:13, 12:17, 19:26)