Zwycięska Stalówka w Toruniu
10.10.2022

Koszykarze BM Stal Ostrów Wielkopolski nie zwalniają tempa. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Andrzeja Urbana zanotowali trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie. W Toruniu żółto-niebiescy pokonali Twarde Pierniki 95:82. Dla losów meczu duże znaczenie miała I połowa, w której Stalowcy zdominowali wydarzenia na parkiecie. Po 20 minutach gry ostrowianie prowadzili 58:42. Po zmianie stron rywale próbowali odrabiać straty. Zbliżyli się nawet na dystans 3 punktów, ale ostrowski zespół nie dał sobie wydrzeć wygranej.

Statystyki meczu:

Twarde Pierniki Toruń – BM Stal Ostrów Wielkopolski 82:95 (23:30, 19:28, 17:14, 23:23)

Twarde Pierniki: Marcus Burk 19, Stefan Kenić 13, Bartosz Diduszko 12, Wojciech Tomaszewski 11, Aaron Cel 9, Kacper Gordon 8, Joey Brunk 6, Jordan Burns 4.

BM Stal: Jakub Garbacz 27, Damian Kulig 16, Aigars Skele 16, Adonis Thomas 14, Nemanja Djurisić 7, Ojars Silins 7, Aleksander Załucki 6, Quentin Snider 2.