Aktualności

Startuje liga wielkopolska juniorów
18.10.2022

Startuje nowy sezon w wielkopolskiej lidze juniorów. Przed nami kilka miesięcy ciekawej rywalizacji. W gronie sześciu zespołów zobaczymy również ORLEN Akademię Koszykówki. Dzisiaj w inauguracyjnym pojedynku podopieczni trenera Kaspra Smektały we własnej hali podejmować będą MKK Pyrę Poznań. Początek meczu o godzinie 18:00 w hali przy Wrocławskiej.

Rywalizacja w gronie juniorów składać się będzie z kilku etapów. Pierwszym jest liga wielkopolska. W niej zagra sześć zespołów. Obok ORLEN Akademii w rywalizacji zobaczymy: dwie drużyny Enea Basket Poznań, MKK Gniezno, MKK Pyrę Poznań oraz Basket Team Suchy Las. Każdy zespół rozegrać 10 meczów – 5 u siebie i 5 na wyjeździe. Po I etapie trzy najlepsze drużyny awansują do rozgrywek strefowych z województwem zachodniopomorskim. Tam już trwać będzie walka o ćwierćfinał Mistrzostw Polski.

Stalówkę prowadzi trener Kasper Smektała. W składzie znajdują się zawodnicy z roczników 2006 i 2007. Ostrowianie rozpoczynają dzisiaj ligę od meczu z Pyrą Poznań. Zapraszamy do hali przy Wrocławskiej.