Drugoligowcy przegrywają w Jeleniej Górze
22.10.2022

Niepowodzeniem zakończyła się sobotnia wyprawa drugoligowych koszykarzy ORLEN Akademii Koszykówki do Jeleniej Górze. W rywalizacji z tamtejszymi Sudetami ostrowianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi. Jeleniogórski zespół już po I kwarcie prowadził efektownie 36:14, natomiast do przerwy było 60:24. Ostatecznie gospodarze pokonali Stalowców 103:58. W dzisiejszym meczu ostrowski zespół miał tylko 36 procent skuteczności w rzutach z gry. Trafił 22 z 61 rzutów. Ostrowianie wyraźnie przegrali też walkę na obu tablicach. Zanotowali 26 zbiórek, przy 41 rywali. Za tydzień we własnej hali Stalówka podejmować będzie czwartą w tabeli drużynę Dorala Zetkama Nysa Kłodzko.

Sudety Jelenia Góra – ORLEN Akademia Koszykówki 103:68 (36:14, 24:10, 23:8, 20:26)