Aktualności

Kolejny tydzień ze Stalówką
31.10.2022
Rozpoczynamy kolejny tydzień ze Stalówką. Będzie się działo. Emocje czekają nas w Energa Basket Lidze, jak również w meczach naszych drużyn młodzieżowych. Przed zespołami ORLEN Akademii Koszykówki kolejne ważne spotkania. Debiut na europejskiej arenie czeka juniorów, którzy w piątek rozpoczynają rywalizację w lidze CEYBL. 

Dwa mecze wyjazdowe rozegrają drugoligowcy. W środę wystąpią w Oleśnicy, natomiast w sobotę w Katowicach. Najpierw rywalem ostrowian będzie zespół Team Plast, który z dorobkiem 3 wygranych i 3 porażek zajmuje aktualnie 7 miejsce w tabeli grupy D. W sobotę jeszcze trudniejsze zadanie przed naszymi juniorami. Zmierzą się bowiem z jednym z liderów grupy D. Katowicki zespół zanotował dotąd komplet sześciu wygranych.
Premierowy występ w rozgrywkach europejskich czeka juniorów. W czwartek zespół ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal wyjeżdża na Słowację, gdzie od piątku do niedzieli rozegra pięć meczów w lidze Central European Youth Basketball League. Rywalami podopiecznych trenera Kaspra Smektały będą zespoły: WKK Wrocław, MSK Żar nad Hronem (Słowacja), Lokomotiva Sered (Słowacja), Timberwolves Wiedeń (Austria) oraz Srsni Pisek (Czechy). – Cieszę się, że po raz pierwszy w historii naszego klubu zagramy w europejskich rozgrywkach. To z pewnością duże wyzwanie dla zespołu, ale także duża szansa na zdobycie kolejnego doświadczenia – mówi trener Kasper Smektała.
W czwartek czeka nas mecz derbowy kadetów młodszych, którzy zmierzą się z UKS Piątka. Spotkanie rozegrane zostanie w hali Szkoły Podstawowej numer 5 przy ulicy Grabowskiej. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 19:15.
W czwartek również emocje ekstraklasowe. Podopieczni trenera Andrzeja Urbana zagrają z Tauron GTK Gliwice. Ostrowianie wygrali dotąd pięć z sześciu meczów. Teraz zamierzają zanotować kolejny sukces. Początek o godzinie 17:30. Warto jeszcze podkreślić, że to ostatni mecz przed przerwą na mecze reprezentacji Polski. Po meczu z GTK, kolejne spotkanie Stalówka rozegra w niedzielę, 20 listopada, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Treflem Sopot
Piątek to z kolei drugi tegoroczny występ żaków, którzy w hali przy Batorego zmierzą się z Pyrą Poznań. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:30.