Aktualności

Znamy rywali i terminarz w lidze ENBL
02.11.2022

Poznaliśmy już wszystkich rywali w tegorocznych europejskich rozgrywkach w lidz ENBL. Zagramy w grupie B, w której wystąpi osiem zespołów. Rywalizację rozpoczniemy we wtorek, 29 listopada. Wtedy w Arenie Ostrów zmierzymy się z izraelskim zespołem Ironi Ness Ziona. To będzie świetna okazja do rewanżu za mecz finałowy Pucharu Europy FIBA z 2021 roku!

W tegorocznych rozgrywkach ligi ENBL zagra szesnaście drużyn. W I etapie zespoły podzielone będą na dwie grupy. W każdej po osiem drużyn. Nasza Stalówka znalazła się w grupie B, w której zagrają jeszcze zespoły: Ironi Ness Ziona (Izrael), Basket Brno (Czechy), Valmiera Glass (Łotwa), Tartu Ulikool (Estonia), BC Wolves Alytus (Litwa) oraz dobrze nam znane zespoły Kinga Szczecin i Trefla Sopot.

Rywalizację w lidze ENBL rozpoczniemy we wtorek, 29 listopada. Na dzień zaplanowany został ciekawie zapowiadający się mecz z zespołem z Izraela. Ironi Ness Ziona to drużyna, którą dobrze znamy z rozgrywek Pucharu Europy FIBA. W styczniu 2021 roku podczas ,,bańki” we Włocławku pokonaliśmy Izraelczyków 93:86. Później z Ironi zmierzyliśmy się w wielkim finale Pucharu Europy FIBA. 25 kwietnia 2021 w Tel Awiwie emocji nie brakowało, ale to rywale wygrali 82:74. Teraz będzie okazja do rewanżu.

Kolejne mecze rozgrywane będą podczas dwudniowych turniejów. 27 i 28 grudnia zagramy w czeskim Brnie, gdzie zmierzymy się z gospodarzami, koszykarzami tamtejszego Basketu oraz Kingiem Szczecin.

Na początku stycznia czeka nas kolejny wyjazd. Na 9 stycznia zaplanowany został mecz na Łotwie z Valmiera Glass, natomiast dzień później zagramy z estońskim Tartu.

Na przełomie stycznia i lutego ostatni turniej w rundzie zasadniczej odbędzie się w Arenie Ostrów. Wtedy naszymi rywalami będą: Trefl Sopot i litewski BC Wolves Alytus.

Po rozegraniu rundy zasadniczej, po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą awans do fazy play off.